Oyunculuktan pastacılığa

 

Muhteşem Yüzyıl'ın Mihrimah Sultanı mutfaktaki hünerlerini mesleğe dönüştürecek

20.09.2013
Yazı Boyutu:  
 
 
 
Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanuni Sultan Süleyman ile Hürrem Sultan'ın ilk çocuğu Mihrimah Sultan'ı canlandırılan, Pelin Karahan oyunculuktan kazandığını pastacılığa yatırmak için harekete geçti.  Çocukluğundan bu yana pasta, kek ve kurabiye yaptığını söyleyen Karahan kafe açmak için kolları sıvadı.
 
 
Bugün Gazetesi'nin haberine göre, ünlü oyuncu Pelin Karahan mutfaktaki hünerlerini mesleğe dönüştürmeye karar verdi. Küçük yaşlardan beri mutfağa girip, tatlı-tuzlu kurabiye, pasta ve kek yapan Karahan’ın bu merakı yaşı ilerledikçe tutkuya dönüştü.
 
 
BEBEK’TE?DÜKKAN?ARIYOR
 
Çekimlerden arta kalan zamanlarında pasta ve kek yaparak misafirlerine ikram eden güzel oyuncu bu işi ticarete döküyor. Bir kafe açmak için Etiler ve Bebek civarında dükkan bakan Karahan, “Yaptığım pastaları misafirlerime yedirdiğim zaman çok mutlu oluyorum. Atölye ya da kafe açmak en büyük hayalimdi. Bu işi mesleğe dönüştürmek harika olacak” diye konuştu.
 
‘GÜZEL YEMEK YAPARIM’
 
Mutfaktaki hünerleri pasta yapmakla sınırlı olmayan Karahan, evinde bütün yemekleri de kendisinin yaptığını belirterek “Övünmüş gibi olmayayım ama güzel yapıyorum. Yemek yapmayı çok seviyorum” dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi