Oyunlar Köyü ne taciz gölgesi

 

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları nda görevli personelin Kanadalı kadın sporcuları taciz etmesi oyunlara gölge düşürdü

31.01.2011
Yazı Boyutu:  

Oyunlar Köyü nde görevli personelin Kanadalı kadın sporcuları taciz etmesi yazıklar olsun dedirtti.

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları nda önceki gece meydana gelen taciz  ortalığı karıştırdı.  Konuk kafile ateş püskürdü, organizasyon olayı kapatmak için devrede.

Erzurum daki herkesin keyfini kaçıran olay önceki gece meydana geldi. Hadise nin gönüllüler için verdiği konsere katılan Kanadalı kadın sporcular, daha sonra oyunlar köyüne döndü.

Ancak buradaki görevlilerin alkollü olmalarından cesaret alarak sporcuları taciz etmeleri Kanadalı yetkililerin haklı tepkisine neden oldu.

Kanadalı sporculardan gelen bu şikayetle şok olan Kanadalı yetkililer, derhal organizasyon komitesinin kapısına dayandı.

KAMERA KAYITLARI TAKİPTE

Olayın bir an önce emniyete intikal ettirilmesini ve sorumlularm gözaltına alınmasını isteyen Kanada kafilesi, "Eğer bunu yapmazsanız oyunları protesto eder, ülkemize döneriz" resti çekti.

Olayın büyümemesini için Kanadalı yetkilileri sakinleştirmeye çalışan organizasyon sorumluları ise derhal bir kriz toplantısı yaptı. Olayın emniyete intikal etmeden çözüme kavuşması için çaba harcandığı, suçluların bulunması için oyunlar köyündeki kamera kayıtlarının incelemeye alındığı öğrenildi.te yandan Hadise konseri sonrası oyunlar köyüne alkollü olarak döndükleri belirtilen Türk Milli Takımı sporcularının ise akreditasyon kartları toplandı.

OYUNLAR KÖYÜ BAŞKANI : ASILSIZ HABER

Kanadalı kadın sporcuların taciz edildikleri yönünde  iddialar üzerine, Oyunlar Köyü Başkanı Yahya Pasinlioğlu, Bize ulaşan hiçbir şey yok. Kanada delegasyon başkanının da bu işten haberi yok dedi.

Kanada delegasyon başkanının olayı doğrulamadığını anlatan Pasinlioğlu, şunları kaydetti:

Kanada delegasyon başkanıyla arkadaşlarımız görüştü. (Bizim bu olaydan haberimiz yok. Böyle bir şey yok)diyor. Zaten Hadise nin konseri oyunlar köyü dışında üniversite içerisinde oluyor. Konaklama alanı dışında oluyor yani. Kanada delegasyonundan bize intikal eden bir şey olmadı. Gazete haberinden dolayı arkadaşlar delegasyon başkanıyla görüştüler. Biraz önce, 5 dakika önce görüştüler. Arkadaşlar geldi dediler ki (bayanın haberi yok) Bu bir iddia. Böyle bir şey yok diyormuş. Asılsız bir haber. Şimdi arkadaşlara söyleyeceğim basın toplantısı yapsınlar, gereğini de yapsınlar. Yani bize ulaşan hiçbir şey yok. Kanada delegasyon başkanının da bu işten haberi yok.

Organizasyon Komitesi Genel Sekreteri Yeşim Müderrisoğlu ise iddiayı duyar duymaz Pasinlioğlu ile görüştüklerini ve Pasinlioğlu nun yardımcısının Kanada delegasyonu başkanıyla görüştüğü bilgisini aldıklarını ve iddianın gerçek olmadığını öğrendiklerini söyledi.

Kendilerinin de Kanada delegasyon başkanıyla görüşeceklerini anlatan Müderrisoğlu, Kendisinden yazılı açıklama almayı düşünüyoruz. Bize şu ana kadar ulaşan her hangi bir olumsuz bilgi yok. Böyle bir şey varsa delegasyon başkanının şikayetini, yoksa da yazılı olarak böyle bir şey olmadığı yönünde yazı almayı düşünüyoruz dedi.

FISU BAŞKANI NDAN YALANLAMA

Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FISU) Başkanı George Killian dan geldi. FISU olarak çok iyi giden süreçten mutlu ve gururlu olduklarını söyleyen Killian şampiyonada herşeyin kusursuz olduğunu ve hiç bir ciddi sorun yaşamadıklarını dile getiren Killian, "Herkes burada olduğu için çok mutlu. Her şey mükemmel gidiyor. Bugüne kadar ciddi bir sorun yaşanmadı. Türkiye bu organizasyondan gurur duymayı hakediyor. Biz de sorunsuz bir şampiyona olması nedeniyle çok mutluyuz" diye konuştu.

 


Üye OlÜye Girişi