Ozan Güven'in 'koruma kararı kalksın' talebi reddedildi

 

Arkadaşı Deniz Bulutsuz'a şiddet uyguladığı gerekçesiyle hakkında 2 ay uzaklaştırma kararı bulunan Oyuncu Ozan Güven'in itirazını mahkeme geri çevirdi.

09.07.2020
Yazı Boyutu:  
Oyuncu Ozan Güven, şiddet uyguladığı iddia edilen sosyal medya uzmanı Deniz Bulutsuz’un aldığı iki ay süreli koruma kararının kaldırılmasını talep etti ancak mahkeme bunu reddetti.

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre, Ozan Güven’in avukatının mahkemeye verdiği dilekçede şu iddialar yer almıştı:

Müvekkilimin hiçbir surette karşı tarafa şiddet uygulaması söz konusu değildir. Asıl karşı taraf müvekkilime saldırmış, hakaret ve tehditlerde bulunmuştur. Mahkemenin korunma kararının kaldırılmasını istiyoruz.Bulutsuz’un avukatları Ozan Güven'in tutuklanmasını isteyecek

Bu arada Deniz Bulutsuz, bir kez daha mahkemeye başvurmaya hazırlanıyor.

Deniz Bulutsuz’un avukatı, tutuklama talebiyle yeniden mahkemeye başvurmaya hazırlandıklarını şu ifadelerle açıklamıştı:

Ortada böylesine bir darp ve suçun işlendiğine dair ciddi bir şüphe varken, bu itirazın savcılık ve aile mahkemesi tarafından ciddiye alınmayacağına eminim. Biz de delilleri karartma ihtimali olması nedeniyle tutuklanma talebinde bulunacağız. Buna ilişkin dilekçemizi belgeleriyle beraber sunacağız. Hazırlığını yapıyoruz.

Yaşanan darp olayını araştıran savcılığın atadığı bilirkişi, Ozan Güven'in evindeki olayın gerçekleştiği saatlerdeki kamera görüntülerinin silinmiş olduğunu belirlenmişti.

Adli tıp raporu ne diyor?

Deniz Bulutsuz’un yapılan muayenesinde abajurla yaralanması sonucu çene ucunda 1×0,3 santim iyileşmekte olan yara, kafasının duvara yan şekilde çarpması sonucu sol göz içinde ve çevresinde morarma, sol kol dış alt kısmında 4×5 santim, sağ kol iç kısımda 6 santim morarma bulunduğu, kolların çeşitli yerlerinde morluklar ve cam kesiği, kalça ve uyluk bölgesinde çok sayıda morluk, merdivenden yuvarlanmaya bağlı sol diz kısmında morluklar ve baş parmak altında cam olabileceği ifade edilen yara, Bulutsuz’un beyanıyla gözde hafif puslu görünüm tespiti yer almıştı.

Muayene sonrasında hazırlanan adli tıp raporunda Deniz Bulutsuz’un sol gözde puslu görünüm nedeniyle bir sağlık kuruluşunda muayene olması ve içinde cam olabileceğini belirttiği baş parmak altında yara nedeniyle ortopedi muayenesi yapıldıktan sonra rapor düzenlenmesinin uygun olacağı belirtilmişti.

Üye OlÜye Girişi