Özel güvenlikçilere 'uçan tekme'ye karşı eğitim

 

İstanbul'da özel güvenlikçi Abdullah Çakıroğlu'nun belediye otobüsünde şortlu hemşireye uçan tekme atması güvenlik personelinin eğitim konusu oldu

1.04.2017
Yazı Boyutu:  
 Abdullah Çakıroğlu adlı özel güvenlikçinin İstanbul'da belediye otobüsünde hemşire Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için ucan tekme atmasıyla gündeme gelen özel güvenlikçilerin kadınlara nasıl davranacakları konusu, Mersin'de toplumsal cinsiyet eşitilği eğitiminde masaya yatırıldı.Mersin Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi (MERKAM) tarafından güvenlik personeline 'Toplumsal Cinsiyet Eşitliği' konulu eğitim verildi. 

Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’ndeki eğitime İletişim Fakültesi'nden Prof. Dr. Aslıhan Doğan Topçu ile Sağlık Yüksekokulu'ndan Doç. Dr. Duygu Vefikuluçay Yılmaz konuşmacı olarak katıldı. Prof. Dr Topçu, cinsiyet ayrımcılığıyla ilgili değerlendirmelerini kitle iletişim araçları üzerinden verdiği örneklerle dile getirdi. Doç. Dr. Yılmaz ise toplumsal cinsiyetin kamusal ve özel alandaki etkileri üzerinde durdu. 

Üye OlÜye Girişi