Özgecan'ın katili Suphi Altındöken'i öldüren, Anadolu Partili çıktı

 

Sosyal medyada kardeşinden yakınlarına kadar gurur duyduğu mesajları paylaştığı Suphi Altındöken'i koğuşta tabancayla vurarak öldüren 3 çocuk Babası Gültekin Alan, gazetecilere yapılan saldırıları da kınamış

12.04.2016
Yazı Boyutu:  
Adana'daki cezaevinde, Özgecan Aslan'ın katillerinden Suhpi Altındöken’i tabanca ile vurarak öldürdüğü ileri sürülen Gültekin Alan’ın Tokat doğumlu olduğu öğrenilirken, Alan’ın kardeşi Teyfik Alan'ın yanısıra Gültekin Alan'ın daha önce facebook'da açılmış  hesabında yakınları ve arkadaşlarının  ise ağabeyi ile gurur duyduğunu söyledi.


Bu arada Gültekin Alan'ın geçtiğimiz aylarda kendini fesheden Emine Ülker Tarhan'ın Genel Başkanlığını yaptığı Anadolu Partisi sempatizanı olduğu öğrenildi.

Tokat merkeze bağlı Emirseyit beldesi doğumlu olan 3 kız çocuk babası Gültekin Alan'ın yaklaşık 11 yıldır cezaevinde olduğu öğrenildi. Almanya, Tokat, İzmir ve Adana'daki cezaevlerinde kalan Alan'ın annesi Süleyha Alan'ın yaklaşık 10 yıl önce vefat ettiği, babası Necmi Alan'ın ise cezaevinde olduğu bildirildi. 2 erkek, 1 kız olmak üzere 3 kardeşin en büyüğü olan Gültekin Alan'ın, cinayet zanlısı ve birçok suçtan 50 yıl hüküm giydiği kaydedildi.
 

"BU ÜLKENİN EKSİĞİ, ŞEREFSİZLERE KARŞI BİR ADALET ŞART"
 
Alan'ın Emirseyit beldesinde ikamet eden kardeşi Teyfik Alan, yaşanan olayı avukatı ve arkadaşlarının haber vermesi ile duyduğunu ifade ederek, "Bu ülkenin eksiği şerefsizlere karşı bir adalet şart. Bu insanlar rahatça oturup kalkmamalı. Adam gibi adamların olduğunu bilmek, yeri geldiği zaman güzel bir şey. İnsan kendini güvende hissediyor. Bu memleketin insanı sahipsiz değil. Gurur duyulmayacak gibi değil. Ben ağabeyimle hep gurur duydum" dedi.
 
 
"3 KIZI VARDI, O ÇOCUKLARI GÖZÜNÜN ÖNÜNE GELMİŞ OLABİLİR"
 
Gültekin Alan'ın amcası Taşkın Alan ise "Keşke böyle olmasaymış. Devlet zaten cezasını vermiş. Ben böyle bireysel intikam işine karşıyım. Ama o da çocuklarından ayrı idi. 3 kız çocuğu var. O çocukları gözünün önüne gelmiş olabilir. Cezaevinde uzun yıllardır yatıyor. O davadan dolayı yapmıştır" diye konuştu.

SOSYAL MEDYADA 'ADAM GİBİ ADAMSIN' MESAJLARI ATILDI 

Öte yandan sosyal medyada “Özgecan'ın intikamını alan adam gibi adam aslen Tokatlı olan dünya ahiret gardaşımsın Gültekin gardaşım” 
ADAMIN DİBİSİN HELAL OLSUN BE ABİ ADALETİ YERİNE GETİRDİN.. gibi mesajlar atıldı

GÜLTEKİN ALAN'DAN FACEBOOK'DA ANLAMLI MESAJLAR

Gültekin Alan (Siyasi Kuruluş) adına açılmış Facebook hesabında ise kendi adına yayımlanmış mesajlar da yer aldı: 

 - 2 Ekim 2015 - "Gazetecilerimize bu saldırılar ülkemize yapılmış sayarız. Bunları görmezden gelirsek eğer bir gün kapımızın önünde bizlerinde başına gelecektir"- 21 Ocak 2015 - 17, 25 Aralık  rüşvet ve yolsuzluk iddiaalarıyla ilgili 4 bakanın yüce divana sevk isteminin reddiyle ilgili  "Herkese hayırlı günler olsun sevgili Arkadaşlar Bugün yüce divan sonucu gördük ki Hırsızların Mecliste artık yerleri ve koltukları yok gerçi onların yatacak yerleride yokda neyse, İnancımız tam kimse cezasız kalmaz bizlerde ileride Partimizi Şanlı Türkiye Bayrağımızın altında Destekleyeceğiz ...
 
-14 Kasım 2014 · Anadoluda'da yaşam var bizler bunu unutmadık , unutmayacağız .

-20 Kasım 2014 · Anadoludan geldik anadoluya yayılıyoruz herkese selamlar.  (Kazete)

Üye OlÜye Girişi