Özhaseki'den 9 puan önde olan Mansur Yavaş seçim dışını itilmek isteniyor

 

Ankara'da Cumhur İttifakı adayı Mehmet Özhaseki'den açık ara önde olan Milli İttifak'ın Büyükşehir Adayı Mansur Yavaş hakkında sahte senetten ceza aldığı iddialarını provokasyon ve iftira olarak nitedi.

11.03.2019
Yazı Boyutu:  
CHP tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Mansur Yavaş'ın 'görevi kötüye kullanma' suçundan 6 ay ile 2 yıl arasında, 'kişilerin huzur ve sükununu bozma' suçundan da 3 ay ile 1 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istendi.

Sabah'ta yayımlanan habere göre, CHP tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Mansur Yavaş hakkında yediemin olarak teslim aldığı 600 bin dolarlık senedi tahsil etmeye kalkışmak suçundan dava açıldı.

Ceza alması durumunda, seçilse bile Yavaş'ın başkanlığı düşecek.

Fatih Ulaş imzası taşıyan habere göre, Necmettin Kesgin'in, kendisi adına düzenlenmiş 600 bin dolarlık sahte senedi zorla tahsil ettiğini iddia ettiği Yavaş hakkında Aralık 2017'de 'karşılıksız senedi işleme koyma', 'tehdit' ve 'şantaj' suçlarından savcılığa da suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Sabah'ta şu ifadelere yer verildi:

"Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı, avukat olması nedeniyle Yavaş hakkında soruşturma yürütebilmek için Adalet Bakanlığı'ndan izin istedi.

 Bakanlık, dosya üzerindeki incelemesini tamamlayarak, Yavaş hakkında soruşturma izni veren fezlekeyi geçen ay Başsavcılığa gönderdi.

 Savcılık da soruşturmasını tamamlayarak Yavaş hakkında iddianamesini yazdı. 

7 Mart'ta Ankara Batı 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamenin 8 Mart'ta mahkeme heyetince kabul edilmesiyle birlikte Yavaş'a dava açılmış oldu.

Savcılığın iddianamesinde, Yavaş'ın 'görevi kötüye kullanma' suçundan 6 ay ile 2 yıl arasında, 'kişilerin huzur ve sükununu bozma' suçundan da 3 ay ile 1 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istendi."

Yavaş'ın ceza alması durumunda, seçilse bile başkanlığı düşürelecek.

MANSUR YAVAŞ: İFTİRA

Hakkında çıkan 'sahte senet' haberlerine ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamalarına yanıt veren CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, "İnanıyoruz ki bize yönelik iftiralara ve provokasyonlara en güzel cevabı Ankaralı hemşehrilerimiz sandıkta verecektir" dedi.

CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş, Sabah gazetesinin duyurduğu ve bugün AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in gündeme getirdiği 'sahte senetle icra takibi yaptırdığı' iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Twitter hesabından açıklama yapan Yavaş, "Biz projelerimizle ve Ankara için yapacaklarımızla buradayız. İnanıyoruz ki bize yönelik iftiralara ve provokasyonlara en güzel cevabı Ankaralı hemşehrilerimiz sandıkta verecektir" ifadelerini kullandı.

Yavaş, konuyla ilgili yarın açıklama yapacağını dile getirdi.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ  ÇELİK SABAH'IN DİLİNDEN KONUŞTU

AK Parti Sözcüsü Çelik, Yavaş'ın avukatlığı döneminde sahte bir senetle icra takibi yapıp yapmadığını sorarak, "Sahte senet kullandığı 2016'da Yargıtay kararıyla kesinleşen bu şahısla ilgili olarak günlerdir basında iddialar yer almasına rağmen Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi buna niçin cevap vermemiştir? Vatandaşın önüne temiz aday çıkarmak bütün siyasi partilerin görevidir" demişti.
Sabah'ın haberine göre, Yavaş hakkında yediemin olarak teslim aldığı 600 bin dolarlık senedi tahsil etmeye kalkışmak suçundan dava açıldı. Ceza alması durumunda, 31 Mart yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilse bile Yavaş'ın başkanlığı düşecek.

Üye OlÜye Girişi