Parti liderine silahlı saldırı

 

Türklerin çoğunluktaki Hak ve Özgürlükler Hareketi lideri Doğana silahlı saldırı girişimi

19.01.2013
Yazı Boyutu:  

 

 
 
Bulgaristan’da üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu, ülkenin ikinci büyük partisi Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin Genel Başkanı Ahmet Doğan'a silahlı saldırı girişiminde bulunuldu. Silahlı saldırgan silahını ateşleyemeden etkisiz hale getirildi. Partinin üyelerince feci şekilde dövülen saldırgan  güçlükle kurtarıldı
 
 
AHMET DOĞAN'IN DURUMU İYİ
 
Muhalefet Partisi Hak ve Özgürlük Hareketi'nin (HÖH) 8. Olağan Kongresinde, HÖH lideri Ahmet Doğan'a yönelik silahlı saldırı teşebbüsünün ardından, Doğan'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
 
Kongre salonunda yaşanan paniğin ardından verilen arada konuşan HÖH Genel Başkan Yardımcısı Ünal Lütfi, Doğan'ın sağlık kontrolünden geçirildiği ve sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.
 
Lütfi, bu tatsız olayın ardından Doğan'ın kendini iyi hissettiğini, ancak bu ortamda konuşmasını sürdürmesinin mümkün olmayacağını bildirdi.
 
Bulgarca, İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan konuşma metninin tüm delegelere dağıtılacağı belirtildi. Lütfi, kongrenin saat 15.00'te devam edeceğini bildirdi.
 
Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisinin 23 yıllık lideri Doğan'ın, kongrede yapacağı konuşmada, görevden çekilerek, HÖH genel başkanlığı için Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Mestan'ın adaylığına destek verilmesi çağrısında bulunması bekleniyordu.
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi