Pilates hamileliği kolaylaştırıyor

 

Dünyaca ünlü pilates uzmanı Menezes hamilelere kolay doğum için pilates önerdi

28.01.2015
Yazı Boyutu:  
 
Pilates'in dünyaca ünlü ismi Allan Menezes, pilates yapan hamile kadının gebelik dönemini daha rahat geçirdiğini söyledi
 
 
Ünlü Pilates uzmanı Allan Menezes, geçtiğimiz günlerde Zen Pilates Studio’nun düzenlediği eğitim programlarını katılmak için Türkiye’ye  geldi. Menezes'in Kaya İzmir Thermal& Convention’da ki  iki haftalık eğitim programına Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 300 pilates eğitmeni katıldı. 
 
Eğitimler sırasında en çok ilgi gören program ‘Hamile Pilatesi’ eğitim programı oldu. Hamile olan kişi kendisini iyi ve sağlıklı hissediyorsa, tüm hamileliği boyunca pilates yapabileceğini söyleyen Allan Menezes;’Pilates yapmak, gebelik döneminin rahat geçmesini sağlar’ dedi.
 
Menezes,’’ Gelişmiş dolaşım sağlar, gelişimiş denge sağlar, ödemin azalması yardımcı olur, sindirim sisteminin gelişmesi ve kabızlığın azalmasına yardım eder, daha az bacak krampları olur, doğum sonrasında vücut daha hızlı toparlanır, varis, hemoroid, sırt ve eklem ağrıları gibi problemlerin daha az olmasını sağlar, doğum süresini kısaltarak daha kolay bir doğum sağlar, daha az sezaryen doğum olur, vücudun daha güzel görünmesini ve kişinin kendisini iyi hissetmesini sağlar, metabolizmayı hızlandırır ve kilo alımında daha iyi kontrol sağlar, vücudun güç ve esnekliğini arttırır’’ diye konuştu.

Üye OlÜye Girişi