'Pınar'ı çok sevdiği ve kıskandığı için yakmış, cesedini bidona koyup betonlamış'

 

Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i vahşice öldüren evli ve bir çocuk babası bar işletmecisi Cemal Metin Avcı’nın polisteki ifadesi ortaya çıktı

21.07.2020
Yazı Boyutu:  
Muğla’da 27 yaşındaki Pınar Gültekin’i öldüren bar işletmecisi Cemal Metin Avcı’nın ilk ifadesi ortaya çıktı. Cemal Metin Avcı'nın poliste ki ifadesinde diğer kadın cinayetlerinin faillerinde  olduğu gibi sık rastlanan, kurbanı suçlayıcı ve cinayeti meşru gösteren sözler sarfettiği öğrenildi.

Sözcü'den Yaşar Anter'in haberine göre, evli ve bir çocuk babası olduğu belirlenen bar işletmecisi Cemal Metin Avcı’ polisteki sorgusunda diğer kadın katilleri gibi kadınları suçlayıcı kendini masum gösteren sözler kullandı:
  • "Pınar ile ayrıldıktan sonra kendime gelemedim. Yeniden onunla birlikte olmak istedim, teklifimi kabul etmedi.
  • O zaman son olarak “Çiftlikte bir akşam yemeği yiyelim” diye ikna ettim. Çiftliğe gittik, yemek yedik, yine bana dönmesini istedim. Oysaki o başkası ile olduğunu söyledi, zaten bunu hissediyordum.
  • Kıskançlık krizine girmiştim. Tartıştık, bana saldırdı, kavga ederken öldü. Cesedini yok etmek istedim. Önce yakmaya çalıştım. Olmadı, başaramadım.
  • Sonra bidona soktum, üzerine beton döktüm, yakalanacağımı biliyordum.
  • Onu çok sevmiştim, çaresiz kaldım. Kıskançlık krizine girmiştim. Çok pişmanım. Çiftliğe gittiğimizde öldürme niyetim yoktu. Barışıp birlikte olmayı düşünüyordum." (Kazete Haber Merkezi)


 Üye OlÜye Girişi