Pinimada Mi Minör isyanı!

 

Meltem Arıkan’ın yazdığı, Memet Ali Alabora’nın yönettiği Mi Minör, 1 Aralıkta promiyerin İstanbul Maçka Küçükçiftlik Park’ta yaptı

01.12.2012
Yazı Boyutu:  

 

“Dünyanın kendine özgür tek ülkesi” Pinima’da geçen Mi Minör, özel bir deneyim yaşatıyor ! Meltem Arıkan’ın yazdığı, Memet Ali Alabora’nın yönettiği Mi Minör, 1 Aralık'ta promiyerin İstanbul Maçka Küçükçiftlik Park’ta yaptı.
 
 
“Dünyanın kendine özgür tek ülkesi” Pinima’da geçen Mi Minör, özel bir deneyim yaşatacak! Meltem Arıkan’ın yazdığı, Memet Ali Alabora’nın yönettiği Mi Minör, dün akyam ikinci kez sahne aldı , 5 ve 9 Aralık’ta KüçükÇiftlik Park’ta oyun devam edecek
 
Pinima adlı “Kendine Özgü ve kendinden laik Bir Ülke”de geçen Mi Minör, seyircinin oyuncu, oyuncunun kimi zaman seyirci olduğu farklı bir oyun olmasıyla dikkati çekiyor. Demokrasiyle yönetilen bir ülkenin meydanında geçen oyunda başta Memet Ali Alabora, Pınar Öğün, Can Kahraman, Sennur Nogaylar, Fuat Onan olmak üzere 16 kişilik bir ekip yer alıyor.
 
Pinima'nın bir başkanı var. Oyunu yöneten Memet Ali Alabora.. Çok fedakar, geceleri uyumuyor, halkın adına düşünüp kararlar veriyor ki, halkı mazallah düşünmek zorunda kalıp yorulmasın diye.. Ama bir tarö çatlak ses çıkıyor: "Mi minör" tonunda  ve işler karışıyor.. Başkan Memet Ali alabora'nın karısı isyan eden piyanisti oynayan Pınar Öğün,  seyircileri oyunu izlemeye değil, oyuna katılmaya çağırıyor..
 
Maçka Küçükçitlik Park'ta kurulan dev bir alanda oynanan oyunu tribünden izlemek kadar tam ortasında yer almak, halkı isyana teşvik etmek, twit atarak, video çekip yayınlayarak Pinima'nın ipliğini pazara çıkarmak ve daha pekçok şey mümkün.
 
DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ MÜ İSTİYORSUNUZ? SATIN ALIN!
 
Demokrasiyle yönetilen ülkede iki parti var ve iki partinin de başkanı aynı. Her şeye başkanın karar verdiği Pinima’da halkın iradesi ve başkanın onayıyla mevsimler bile değiştirilebilir! Düşünmeye gerek olmayan ülkede isteyen düşünce özgürlü satın alabilir. Kadınların kendi aralarında, erkeklerin kendi aralarında özgür olduğu bir ülke Pinima.
 
Tiz sesleri yasaklanmış bir piyanist ve onun ekibi, sosyal medyayı kullanarak ülkede yaşananları tüm dünyaya canlı olarak duyuracak. Mi Minör oynandığı anda dünyanın her yerinden canlı olarak takip edilebilecek ve farklı ülkelerden dijital oyuncular ve dijital seyirciler de oyuna katılabilecek.
 
OYUNA GELİRKEN AKILLI TELEFONLARINIZI YANINDA GETİRİN
 
Mi Minör'ü seyretmeye gelenler isterse seyirci kalmayı, isterse oyuna katılmayı seçebilecek. Oyuna gelirken cep telefonlarınızı yanınıza almayı unutmayın. Zira ihtiyacınız olacak! Neden ihtiyacınız olacağını ise oyunda göreceksiniz. Küçük bir ipucu: Bu oyunda yeni medya araçları ve tiyatro ilk defa bir araya gelecek. Ustream, Twitter ve Facebook’ta kendi içeriğinizi oluşturacaksınız. Oyunun içinde yeni bir oyun başlatacak, başrole siz geçeceksiniz.
 
Mi Minör tarihleri:
1 Aralık 2012 Cumartesi, 21.00 (PRÖMİYER)
 
2 Aralık 2012 Pazar, 18.00
 
5 Aralık 2012 Çarşamba, 21.00
 
9 Aralık 2012 Pazar, 18.00
 
KüçükÇiftlik Park / Çadır, Maçka
 
 
Pinima web sitesi:  http://pinima.miminor.net/tr 
 
Miminor web sitesi: http://miminor.net/
 

Üye OlÜye Girişi