Polis boşanmak isteyen eşini öldürdü

 

Antalya'da bir polis memuru, boşanma davası açan eşin, oğlunun gözü önünde beylik tabancasıyla vurarak canına kıydı ve sonra da kendini öldürmek istedi

20.01.2016
Yazı Boyutu:  
Antalya Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 34 yaşındaki polis Ali Çınar, kendisine boşanma davası açan eşi 33 yaşındaki Serap Çınar'ı, 4 yaşındaki oğlunun gözleri önünde, üst kattaki komşusunun dairesinde beylik tabancasıyla öldürdükten sonra, aynı silahla şakağına ateş ederek ağır yaralandı.

Konyaaltı İlçesi Uncalı Mahallesi'ndeki olay dün akşam saatlerinde meydana geldi. Edebiyat öğretmenliği mezunu olan ve ataması yapılmayan Serap Çınar, 5 yıldır evli olduğu Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Ali Çınar'a, kendisini aldattığı iddiasıyla boşanma davası açtı. Dün öğleden sonra mahkemeden gelen tebligatı alan Ali Çınar, gece evde eşiyle tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Ali Çınar, sakinleşmek için banyoya girdi ve kapıyı arkadan kilitledi.

OĞLUYLA KOMŞUSUNUN EVİNE GİTTİ

Serap Çınar ise, üst komşusunun dairesine giderek yardım istedi. Komşularının çabasıyla banyodan çıkan Ali Çınar, boşanma davasını hazmedemediğini ve eşiyle barışmak istediğini söyledi.

Bunun üzerine Ali Çınar, yeniden konuşmak için üst komşusunun evindeki eşinin yanında gitti. Burada sinirlenen Ali Çınar, yanında getirdiği beylik tabancasıyla 4 yaşındaki Rüzgar ve komşularının gözleri önünde 3 el ateş etti. Çeşitli yerlerinde vurulan Serap Çınar, olay yerinde yaşamını yitirdi. Daha sonra aynı silahı şakağına dayayan polis memuru, intihar etti.

Olay yerine gelen sağlık görevlileri Serap Çınar'ın öldüğünü belirlerken, Ali Çınar ilk müdahaleden sonra Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. 

(solhaber)

 

Üye OlÜye Girişi