Polis denetimli kadın cinayeti

 

Polis kapıda beklerken, genç kadın evde katledildi

4.03.2015
Yazı Boyutu:  

 

Antalya'da bu sabaha  karşı, genç bir kadın adeta polis denetiminde katledildi.

 

Antalya'da Lokman Barış Çelik, sürekli olarak şiddet uyguladığı 20 yaşındaki Deniz Aktaş'ı silahla vurarak öldürdü. Katliam sırasında polis, kapının önünde bekliyordu. Kadını kurtarmak için operasyon düzenlemeyen polis katili ikna etmeye çalıştı. Bu sırada genç kadın, kafasından silahla vurularak katledildi.

 

Sabah saat 04:00 sıralarında yaşanan olayda Deniz Aktaş'ın "imdat" çığlıkları üzerine komşuları polise haber verdi. Barış Lokman Çelik, polise kapıyı açmayınca polis Çelik'i "ikna etme" yolunu seçti.

Yaklaşık bir saat sonra Çelik, evin içinde "Beni kurtarın" diye çığlık atan Deniz Aktaş'ı silahıyla başına ve kalbine ateş ederek öldürdü.

Polisin imdat çığlıklarının kesilmesinden sonra operasyon için takviye ekip istediği ortaya çıktı. Takviye polislerinin olay yerine yaklaşık 2 saat sonra gelmesi üzerine Çelik, kapıyı açıp teslim oldu.

Katledilen Deniz Aktaş'ın cesedi Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Görgü tanıkları, Çelik'in Deniz Aktaş'a sürekli şiddet uyguladığını söyledi.

AKTAŞ' KATİLİNİ ÖNCEDEN TEŞHİR ETMİŞTİ

Deniz Aktaş, Özgecan Aslan'ın katledilmesinin ardında Facebook'ta 'anlayana' başlığı altında şunları yazdığı ortaya çıktı:

"Kadını aşağılayarak hedef gösteren mide bulandırıcı zihniyet ve katilleri aklayarak vahşeti teşvik eden sözde adalet sistemleri her gün yeni bir kadın cinayetini çağırıyor. Özgecan, bu kokuşmuş vahşi düzenin kurbanı. Canilere de, bu düzene de lanet olsun. Değiştirmek boynumuzun borcu olsun."

 

 


Üye OlÜye Girişi