Polis ve zabıta  ODTÜ çadırlarını söktü

 

ODTÜ ormanından yol geçişini engelemeye yönelik direniş çadırlarına polis müdahale etti

06.09.2013
Yazı Boyutu:  
 
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ODTÜ ormanı-100. Yıl-Çiğdem Mahallesi bölgesinden geçirmek istediği otoyol projesine karşı mahalle  halkı ve ODTÜ öğrencilerinin  çadır kurararak sürdürdüğü direniş nöbetine bu sabah polis ve zabıta güçleri, TOMA  ve iş makinalarıyla müdahale etti. Direniş çadırları da çevik kuvvetin  korumasındaki  iş makinalarıyla yerle bir edildi. 
 
 
 
TOMA’lar eşliğinde sabah saat 06.30 sularında öğrencilerin çadır kurduğu alana gelen çevik kuvvet polisleri gözaltı araçları ile yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra ayrıldı. Polisler, 07.00'da bu defa yığınak yapmış halde alana geldi. TOMA’lar, akrepler, gözaltı araçları ve çevik kuvvet polislerinin yanlarında getirdikleri yıkım ekipleri daha önce tellerle çevrilmiş alanda yıkım çalışmalarına başladı.
 
 
15 kişilik eylemci grup yıkım alanına girerek çalışmaları engellemek istedi. Üniversiteliler kol kola girerek zincir oluştururken, sloganlarla da hukuk dışı yol projesini, ağaçların kesimini protesto etti. Polis, direnen gruba müdahale ederek 15 kişiyi gözaltına aldı.
 
Yıkım ekiplerinin çalışması halen devam ederken, polis çevrede sıkı güvenlik önlemleri aldı.  (Hürriyet)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi