Polisin gaz bombası 80 yaşındaki kadını öldürdü

 

Fransa'da Sarı Yelekler eylemlerinde yaralanan 80 yaşındaki bir kadın hayatını kaybetti. Evinin panjurlarını kapatırken gaz bombası isabet eden kadın hastanede ameliyat sırasında yaşamını yitirdi.

04.12.2018
Yazı Boyutu:  
 Fransa’da akaryakıt zamlarına karşı düzenlenen 'Sarı Yelekler' eylemleri sırasında yaralanan 80 yaşında bir kadın hayatını kaybetti. Cumartesi günü Marsilya kentinde yaşanan olayda, kadın evinin panjurlarını kapatmak isterken gelen bir gaz bombasının yüzüne isabet etmesi sonrası hastaneye kaldırılmıştı. Yaşlı kadının hastanede ameliyat sırasında yaşamını yitirdiği açıklandı.

Akaryakıt zammına tepki olarak başlayan ve ülke geneline yayılan protestolarda şu ana kadar 100’den fazla kişi yaralandı. Yaralılar arasında 23 polisin olduğu bildiriliyor. Eylemlerle bağlantılı kazalarda da 3 kişinin hayatını kaybettiği düşünülüyor.

BAŞBAKAN ZAMMIN GERİ ALINACAĞINI AÇIKLADI

Fransa İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Pazar günü gerçekleşen eylemlere ülke genelinde 136 bin kişi katıldı. Sarı Yelekler adı verilen grup üyelerinin Başbakan Edouard Philippe ile bugün planlanan görüşmesi de ertelendi.

Öte yandan Philippe’in bugün zammın geri alındığını açıklaması bekleniyor. (BBC Türkçe)Üye OlÜye Girişi