Prof. Dr. Karalı: Seçimde kadın adaylara oy vermeyeceğim

 

Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Karalı, yerel seçimlerde kadın adaylara oy vermeyeceğini söyledi.

19.11.2018
Yazı Boyutu:  
Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi  Dekanı Prof. Dr. Mehmet Karalı skandal bir açıklamaya imza attı. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Prof. Dr. Mehmet Karalı, "İyi bir ev hanımı olmak bakan, başkan, başarılı bir iş kadını olmaktan elzemdir" diyerek 31 Mart 2019 yapılcak olan yerel seçimlerde hiçbir kadın adaya oy vermeyceğini söyledi.

Karalı, iyi bir çocuk yetiştirmenin ve iyi bir ‘ev hanımı' olmanın ‘bakan, başkan ya da başarılı bir iş kadını' olmaktan daha ‘elzem' olduğunu savundu.

Kişisel Twitter hesabından 'İLAN EDİYORUM' notuyla bir paylaşımda bulunan Karalı, "Aile hayatına yönelik bazı politikaları YANLIŞ buluyorum. İyi bir çocuk yetiştirmek, iyi bir ev hanımı olmak Bakan yada Başkan olmaktan veya Başarılı! bir iş kadını olmaktan çok daha elzemdir. Yerel seçimde hiç bir Kadın Belediye Başkanı Adayına OY VERMEYECEĞİM"açıklamasında bulundu.

'KONU BAŞKA YERLERE ÇEKİLDİĞİ İÇİN TWİTİMİ ÇEKİYORUM'

Öte yandan açıklamalarının başka yöne çekildiğini öne süre Karalı, Twitter üzerinden bir paylaşım daha yaptı.

Karalı yaptığı açıklamda, "Kadınlarımıza verilen değerin, aile bağlamından uzaklaştırılıp iş hayatındaki katkılarıyla ölçülmesinden ve böylece ailenin zarar görmesinden rahatsızlık duyduğum için bir twit attım. Ancak konunun başka yerlere çekilmesinden rahatsız olduğum için söz konusu twit'imi çekiyorum"dedi.

"SENİN OYUNA MUHTAÇ OLAN NAMERTTİR"

Muhfazakar profesörün bu açıklamasına, sosyal medyada çeşitli kadınlardan "Vermezsen verme, senin oyuna muhtaç olan namerttir" diye tepki mesajları yağdı.

Üye OlÜye Girişi