Prof.Dr. Tuba Vural  kansere yenildi

 

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural'ın eşi yarın Ankara'da toprağa veriliyor

15.11.2014
Yazı Boyutu:  
 
 
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’ın kanser tedavisi gören eşi  Prof.Dr. Tuba Vural, 52 yaşında yaşama gözlerini yumdu.
 
 Prof. Dr. Tuba Vural'ın cenazesi yarın Kocatepe’de ikindi namazına müteakip Gölbaşı Mezarlığı’nda toprağa verilecek.
 
 
GATA’da tedavi gören Tuba Vural, bu akşam 20.45’te hayatını kaybetti. Meme kanseri olan Vural’ın hastalığının belirtisi ilk olarak 2011 seçimleri öncesinde ortaya çıkmıştı. Bir dönem hastalığı iyileşme gösterirken, geçen yaz büyük oğlunun askere gitmesinin ardından yaşadığı stres nedeniyle tekrar kötü bir sürece girdi. Tedavi için Amerika’ya da giden Vural’ın son olarak tedavisi GATA’da devam etmişti.
 
EVİN SAHİBESİNİ BEKLİYORUZ
 
Kamuoyu Tuba Vural’ın rahatsızlığını Oktay Vural’ın uzayan sakalları nedeniyle öğrenmişti. Sakallarıyla ilgili olarak, “Zorlu bir süreç geçiriyorum. Kişisel bakım yapmaya, her gün tıraş olmaya fırsatım olmadı” diyen Vural, eşinin rahatsızlığı ile ilgili söylediği şu cümlelerle de dikkat çekmişti:
 
“Akşamları dışarı çıkmayı sevmezdim, bir an önce eve gideyim isterdim. ‘Tuba bir çay koy’ derdim. Ama o şu anda yok. Epey uzunca bir süredir eve sadece yatmaya gidiyoruz. Evin sahibesini bekliyoruz.”
 
TUBE VURAL KİMDİR?
 
1962 yılında Ankara'da doğdu. 1983 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Giyim Endüstrisi Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu 1986 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamladı. 1991 yılında Uludağ Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde doktora derecesini aldı. 1994 yılında doçent oldu. 2000 yılında profesör oldu. Alanı ile ilgili 150’ye yakın yayını bulunan VURAL, Gazi Üniversitesi’nde hem Mesleki Eğitim Fakültesi hem de Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı olarak görev yapmaktaydı.
Tuba Vural, 15 Kasım 2014 günü 52 yaşındayken kanser tedavisi gördüğü hastanede hayata veda etti.

 

 

 


Üye OlÜye Girişi