Reina'da Noel Baba kostümlü saldırı: 35 ölü, 40 yaralı

 

İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Reina adlı mekanda silahlı saldırı gerçekleşti. İlk gelen bilgilere göre biri polis, i35 kişi yaşamını yitirdi, 40 kişi hastanelerde tedavi altına alındı

01.01.2017
Yazı Boyutu:  
İstanbul Ortaköy'de Reina isimli gece kulübünde silahlı saldırı gerçekleşti. İstanbul Valisi Vasip Şahin'in açıklamasına göre biri polis 35  kişi yaşamını yitirdi, 40 kişi ise yaralandı. 

Vali Vasip Şahin, 1 teröristin uzun namlulu silahla önce bir polisimizi sonra bir vatanadaşımı şehit ederek içeri girerek içerideki vatandaşlarımıza vahşice saldırmış. En az 35 ölümüz , 40 yaralımız var.

Vali Şahin, saldırının uzun namlulu silahla düzenlendiğini belirterek "bu bin terör saldırısıdır" dedi.

Ölü ve yaralıların olduğu öğrenilirken, olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

TERÖR SALDIRISI İDDİASI

İlk gelen bilgilere göre, saldırının terör saldırısı olduğu iddia ediliyor.

SALDIRGANLAR İÇERİDE İDDİASI

Saldırganların içeride olduğu iddia edilirken Özel Harekat ekiplerinin Reina'da arama yaptığı öğrenildi.

Kalaşnikof silahlı saldırının noel baba kıyafeti giymiş iki  kişi tarafından gerçekleştirildiği öğrenildi. Saldırı sırasında Reina'da yeni yılı kutlamak için bulunanlardan bazıları kendilerini denize atarak kurtulmaya çalıştıkları belirtiliyor.

İHA'da yer alan habere göre yaralıların olduğu öğrenilirken, olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Görgü tanıkları çok sayıda yaralının olduğunu ifade ediyor. NTV yayınında görgü tanıkları noel baba kıyafetli iki kişinin Reina adlı bara kaleşnikoflarla ve el bombalarıyla saldırıda bulunulduğunu aktardı.

Yine görgü tanıklarının ifadelerine göre iki kişi hayatını kaybettiği bildiriliyor.

Aktarılan bilgilere göre ise saldırının yarattığı panikle beraber bazı yurttaşlar kendilerini denize attılar. Deniz polisinin İstanbul Boğazı'na atlayan kişiler için arama kurtarma çalışmaları da devam ediyor.

Vali Vasip Şahin, Ortaköy'de saldırının meydana geldiği noktaya geldi

Hürriyet muhabiri Toygun Atilla, “Kendisine ulaştığımda ağlamaktan güçlükle konuşabiliyordu” şeklinde ifade ederek Reina’nın sahibi Mehmet Koçarslan’ın söylediklerini aktardı: “İçeri giren şerefsizler Kalaşnikoflarla taramışlar. Amerikan istihbaratı bunun bilgisini vermişti. 1 hafta 10 gün süreyle buralarda deniz dahil güvenlik önlemleri alındı. Sonra ne oldu? Göz göre göre bu saldırı meydana geldi.”


(devam edecek)
Üye OlÜye Girişi