Rektör Taşaltın: Cumhurbaşkanına itaat farzdır

 

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın "İslami olarak cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayın’dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır" ifadelerini kullandı.

31.10.2018
Yazı Boyutu:  
Akit TV’de yayınlanan bir programda konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın "İslami olarak cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayın’dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “yalnız bırakıldığını” ve çevresindekiler tarafından “yanlış bilgilendirildiğini” öne süren Taşaltın, "Elbette yalnız FETÖ ile mücadelede yalnızdı. Şu anda başkanlık sistemine gittiğimiz dönemde çok daha yetkili durumda Cumhurbaşkanımız… İslami olarak cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayın'dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır. Biz itaat ediyoruz cumhurbaşkanımızdır" dedi.

BEŞİNCİ SIRADAKİ REKTÖRÜ ERDOĞAN ATAMIŞTI

Ramazan Taşaltın, 2015 yılında Harran Üniversite’sinde  yapılan rektörlük seçimlerinde beşinci olmuş ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla üniversiteye rektör olarak atanmıştı.

BOSTANCI'DAN TEPKİ

AKP Grup Başkan Vekili ve Ankara Milletvekili Naci Bostancı, Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın’a sert tepki gösterdi.

Bostancı, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı: “Harran Üniversitesi Rektörü’nün Cumhurbaşkanımızla ilgili sözlerinin a. Cumhuriyetimizle b. İslamla c. Cumhurbaşkanımızın siyasal anlayışıyla d. Rektörlük makamında aranan akademik müktesebatla hiçbir ilgisi yok."


Üye OlÜye Girişi