Rus profesör, öğrenci sevgilisini öldürdü, cesedini parçalara ayırdı

 

Fransa Şeref Nişanı sahibi ünlü tarihçi Prof. Oleg Sokolov, 24yaşıandaki öğrenci sevgilisini tartışma soncu öldürdüğünü , kafa kol ve bacaklarını vücundan ayırdığını itiraf etti.

11.11.2019
Yazı Boyutu:  
Rusya'da, içinde kadın kolu bulunan bir sırt çantası ile gözaltına alınan Fransız İmparatoru Napolyon konusunda uzman olan tanınmış tarihçi Prof. Oleg Sokolov polis sorgusunda sevgilisini öldürdüğünü itiraf etti.Rus medyasında yer alan haberlere göre, 63 yaşındaki Oleg Sokolov, sarhoş bir şekilde öldüğü genç kadının vücut parçalarından kurtulmak isterken nehre düştü.

Olayı soruşturmaya başlayan St Petersburg polisi, Sokolov'un dairesinde vücut bütünlüğü bozulmuş bir kadın cesedine ulaştı.24 yaşındaki Anastasia Yeşçenko'ya ait olduğu anlaşılan cesedin, kafafası da vücuttan ayrılmıştı.

AFP haber ajansına konuşan Sokolov'un avukatı, pişmanlık yaşayan müvekkilinin "suçunu kabul ettiğini" ve polisle işbirliği yaptığını söyledi.

Sokolov'un, tartışma sonucu öldürdüğünü söylediği öğrenci sevgilisinin kafasını, kollarını ve ayaklarını testereyle vücudundan ayırdığını itiraf ettiği de bildiriliyor.

Sokolov, Fransa Şeref Nişanı sahibiydi

Ünlü tarihçinin cesetten kurtulduktan sonra, Napolyon kılığında, kendi hayatına son vermeyi planladığını söylediği belirtiliyor.

Fransız İmparatoru Napolyon konusunda uzman olan Oleg Sokolov'a Fransa Şeref Nişanı da verilmişti.

Rus gazeteleri, 24 yaşındaki kadının, vücut bütünlüğünün silahla öldürüldükten sonra bozulduğunu yazdı.

Anastasia Yeşçenko'nun Fransız tarihi eğitimi aldığı ve Profesör Sokolov ile akademik çalışmalarda yer aldığı da kaydediliyor. (BBCTürkçe)

Üye OlÜye Girişi