Saadet Partili gençler Mevlana'nın kemiklerini sızlattı

 

Konya'da Belediyeye ait otobüs duraklarına, 'Hristiyanları ve Yahudileri dost edinmeyin' yazılı ilanlar asıldı.

22.10.2019
Yazı Boyutu:  
"Gel, gel, ne olursan ol yine gel, İster kafir, ister mecusi, ister puta tapan ol yine gel" Bu efsane sözlerin sahibi Mevlana, denince akla ilk gelen kent olan Konya'da belediyeye ait otobüs duraklarında bulunan bilboardlara, 'Hristiyanları ve Yahudileri dost edinmeyin' ifadesinin yer aldığı ilanlar asıldı.

Bilboardlardaki ilanda “Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, O’da onlardandır. Allah zalimler topluluğunu doğru yola eriştirmez.” ifadeleri yer alıyor.

Milli Görüş'ün gençlik kolu Anadolu Gençlik Derneği’nin birkaç yıl önce Konya’da astığı afişler sosyal medyada yeniden gündemde.

Kan ve Haç figürleriyle Yahudileri hedef gösteren afişler üzerinde Maide Suresi 51. Ayet’ten, “Konya Büyükşehir Belediyesi reklam panolarına "Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin.  Allah zalimler topluluğunu doğru yola eriştirmez" ifadelerinin yer alması dikkat çekti.

Yahudi cemaatinin yayın organı Şalom yazarı Karel Valansi de afişlere tepki gösterdi.

Valansi, “Fotoğraf Konya’dan Bu afişleri asarak amacınız nedir? Hedef gösterdiğiniz kişilere yönelik bir saldırı olduğunda sorumluluğunu da üstleniyor musunuz? Yaptığınız bu harcamayı hayır işlerine neden yönlendirmediniz? Nefret söyleminin cezası ne zaman gelecek?” diye yazdı.

Üye OlÜye Girişi