'SADAT kurucusu Tanrıverdi, Erdoğan’ın başdanışmanlığından istifa etti

 

SADAT'ın kurucusu Adnan Tanrıverdi’nin, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevinden istifa ettiği belirtildi.

08.01.2020
Yazı Boyutu:  

Uluslararası Savunma Danışmanlığı (SADAT) savaş şirketinin kurucularından Adnan Tanrıverdi’nin, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı ile Güvenlik ve Dış Politika Kurul Üyeliği görevlerinden istifa ettiği iddia edildi.

Adnan Tanrıverdi’nin geçtiğimiz hafta yaptığı “Mehdi gelecek. Ortamı buna göre hazırlamalıyız” açıklamaları tartışmalara neden olmuştu.

Tanrıverdi: “Omuzlarımdan yük kalktı”

OdaTV yazarı Müyersser Yıldız, Tanrıverdi’nin kurucusu olduğu ASSAM’ın WhatsApp grubunda birkaç saat önce şu mesajı paylaştığını yazdı:

“Değerli Arkadaşlarım, hayırlı günler dilerim. Allah yardımcınız olsun. İlerleyen yaşım ve her gün artarak devam eden tezvirat kampanyasını gerekçe göstererek, bulunduğum Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı ile Güvenlik ve Dış Politika Kurul Üyeliği görevlerimden affımı talep ettim. İstişaremiz sonunda Cumhurbaşkanımız talebimi kabul ettiler. Omuzlarımdan büyük bir yük kalkmış oldu. Hayatın normal akışını yaşıyoruz. Göreve devamımı isteyen arkadaşlarım oldu. Şimdiye kadar olduğu gibi, son emeklilik talebimde de yapmam gerekeni yaptığıma inanıyorum. Hakkınızı helal ediniz.”

Yıldız, Cumhurbaşkanlığı’nda Adnan Tanrıverdi’nin makamını aradığını ancak makamının konuya ilişkin bilgileri olmadığı yanıtını aldığını belirtti.


Üye OlÜye Girişi