Salda Gölü'nde Mescit ve Tabiat Parkı içinde ihale açıldı

 

Türkiye'nin Maldivlerine Millet Bahçesi'nden sonra Tabiat Parkı ve Mescit yapımı için 21 Ekim'de Tarımv e Orman Bakanlığı ihale açıyor

12.10.2019
Yazı Boyutu:  
Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’nün kenarında yapılacak olan Millet Bahçesi’nin ihalesi 31 Temmuz’da  yapılmasından sonra Tarım ve Orman Bakanlığı da, Salda Gölü Tabiat Parkı Mescit Çevre Düzenlemesi yapım işi için ikinci bir ihale  açıyor.

Türkiye'nin Maldivleri olarak tanımlanan Salda Gölü'nde doğal yapının bozulmaması için çevre ve ve doğa hakları savunucularının tepkilerine karşın, bizzat Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın tasarruflarıyla, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Salda Gölü Millet Bahçesi ve Millet Bahçesi’ne ait sosyal donatılar inşaatıyla altyapı ve çevre düzenlemesi işini, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulüne göre 31 Temmuz'da ihaleye çıkarmıştı. İhaleye 7 firma teklif vermişti. TOKİ, ihalenin henüz değerlendirme aşamasında olduğunu bildirdi.

MESCİT VE TABİAT PARKI  İHALESİ 21 EKİM'DE

Özel Çevre Koruma Bölgesi' ilan edilen Salda Gölünde, Millet Bahçesi ve donatıları  dışında Tarım Orman Bakanlığı  6 ncı Bölge Müdürlüğü Tabiat Parkı Mescit Çevre Düzenlemesi yapım işi 21 Ekim'de ihaleye çıkarılıyor.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile daire başkanlığına dönüştürülerek Orman Genel Müdürlüğü'ne bağlanacak olan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinde yayınlanan ihalenin şartnamesi şöyle:


(KAZETE HABER MERKEZİ)
Üye OlÜye Girişi