Saldırıya uğrayan AKP'li başkan öldü

 

Bursa'da makamında silahlı saldırıya uğrayan Gürsu ilçesi Belediye Başkanı öldü

26.05.2015
Yazı Boyutu:  

 

Gürsu İlçe Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız geçen hafta çarşamba günü zabıta memuru olarak çalışan ve kendisinden müdürlük isteyen Fevzi Bekar'a olumsuz yanıt verdi. Ardından belediye binasında Bekar'ın tabancalı saldırısında başına kurşun isabet eden Belediye Başkanı Yıldız, ağır yaralandı. Aynı olayda Yıldız'ın şoförlüğünü yapan Yener Şimşek de karnından yaralandı.

 

Durumu ağır olan Belediye Başkanı Yıldız, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyata alındı. Ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesindeki tedavisi devam eden evli ve 2 çocuk babası olan Cüneyt Yıldız, bugün doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayıp yaşamını yitirdi. Aynı olayda yaralanan Yener Şimşek'in sağlık durumunun ise iyi olduğu öğrenildi.

Saldırı sonrası kaçan ve Yozgaz'ta polise teslim olan zanlı Fevzi Bekar tutuklanarak cezaevine konuldu.

 

MÜEZZİNOĞLU: BEYİN HASARI ÇOK AĞIRDI KURTARILAMADI

Seçim çalışmaları kapsamında Bursa’da bulunan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gürsu Belediye Başkanı AKP’li Cüneyt Yıldız’ın yaşamını yitirdiğini öğrenmesi üzerine Kültürpark’ta MÜSİAD Bursa Şubesi ile yaptığı toplantıyı yarıda bırakarak, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geldi.

Hastane yetkilileriyle görüştükten sonra açıklama yapan Bakan Müezzinoğlu, geçen hafta Çarşamba günü makamında kurşunlanan çok değerli belediye başkanı Cüneyt Yıldız’ı kaybettiklerini belirterek, şunları söyledi:

"Rabbim sevdiklerine sabırlar versin. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Bu seçim atmosferinde bizi en çok derinden yaralayan olay oldu. Çalışkan, düzgün milleti için kendini feda eden çok değerli kardeşimizi kaybettik. Sol gözden giren kurşun beyni tamamen zedeleyerek kafa sağ arka kemiğine kadar beyin hasarına yol açtı. Beyin hasarı çok ağır olunca tüm müdahalelere rağmen ne yazık ki vefat etti. Bu tür cinayetlerle insanlarımız bir daha karşı karşıya kalmamalı."

Cenaze töreni için aile ile de görüştüğünü kaydeden Bakan Müezzinoğlu, "Aile yarın öğle namazı itibarıyla defin işlerini şekillendirmeye çalışıyoruz. Yarın saat 12.00 gibi belediyede tören yapılacak. Öğle namazı ile birlikte Gürsu Merkez Camiinde cenaze namazından sonra Gürsu’da defnedilecek. Bir değişiklik olmazsa ailenin verdiği karar bu" dedi.

 

 


Üye OlÜye Girişi