Samatya sahilinde öpüşen çifte AKP'li belediyeden para cezası

 

İstanbul Samatya sahilinde öpüşen iki gence AKP'li Fatih Belediyesi zabıtı ekiplerince 'çevreyi rahatsız ettikleri' gerekçesi ile para cezası kesildi.

02.10.2017
Yazı Boyutu:  
Ali Neşet isimli genç Twitter hesabından, “Sokakta öpüşmekten 109 lira ceza yedim, öpüşmek diye ceza yok rahatsız etmek diye var, madde 37 imiş, şimdi ben cezaya nasıl itiraz edicem?” diye yazınca olay ortaya çıktı.Ali Neşet, Twitter’dan şu paylaşımı yaptı:

“Arabaya bindirene kadar Google'a bak öpüşmenin cezası var diyen memur, kendi bakıp bulamayınca rahatsız etmek diye dayattı işlem yaptı. Çevreye rahatsızlıkmış, "tutanağa rahatsızlık değil öpüşmek diye yaz" dedim, nasıl yazayım dedi, kucağına kızı oturtmuş öpüyorsun diye delirdi. Soruları ben sorarım ben polisim diyor, Amerikan suç filmi sanki. Soru soramaz, ukalalık yapamaz, öpüşemez, polise cevap veremezsiniz.”

Ali Neşet, kendisine kesilen para cezasının tutanağını da paylaştıSOSYAL MEDYA DAYANIŞMASI

Demokrat Haberi'n aktardığına göre, Ali Neşet adlı gencin yazdıkları sosyal medyada tepkilere neden olurken bazı kişiler de hukuksal olarak yardımına koştu. Ercan Ateş adlı kullanıcı şöyle yazarak ilgili maddeyi de paylaştı:

“Sulh Ceza Hakimliğine itiraz et. Cezanın kaldırılması lazım. Çünkü 37.madde mal ve hizmet satmak için rahatsız etmeyi düzenler. 15 gün süren var. Olay yerinin bağlı olduğu adliyenin Sulh ceza hakimliği bakar.”
Üye OlÜye Girişi