Şarkıcı Göksel, depresyon bilirkişisi olmuş!

 

Türk Pop Müziğinin özgün seslerinden Göksel, konuk olduğu müzik kanalında, ‘Depresyondayım’ şarkısından sonra sokakta kendisini durdurup reçetesini gösterenlerin "bu ilacı kullanmam doğru mu?" diye sorduklarını söyledi

12.06.2017
Yazı Boyutu:  
"Tam da Şu An” single’ı ile listelere hızlı bir giriş yapan Türk Pop Müziğinin önemli seslerinden Göksel, YouTube üzerinden yayın yapan Allianz Motto Müzik kanalında Yekta Kopan’la Noktalı Virgül programına konuk oldu. Sohbet sırasında bir anısını da anlatan Göksel, “2001 yılında yayınladığım Körebe albümünde yer alan ‘Depresyondayım’ şarkısından sonra sokakta beni durdurup reçetesini gösteren ve psikiyatristimin verdiği bu ilaçları kullanmam doğru mu diye soranlar oldu. O dönemde depresyon bilirkişisi oldum” dedi.

Türk pop Müziği sanatçısı Göksel, Yekta Kopan’ın hazırlayıp sunduğu Noktalı Virgül programındaki söyleşide  “En sevdiğim şarkısının ‘Depresyondayım’ olduğunu söyleyemeyeceğin kaydetti., Bu şarkısı ile ilgili "ama duygu olarak çok içten ve gerçekti” diyen Göksel, programda ilginç bir anısını da anlattı:

"Bu şarkıdan sonra sokakta reçetesini gösterip ‘Psikiyatriste gittim bu ilaçları verdi, sizce bunları kullanmam doğru mudur’ diye soranlar oldu. Ardından Acıyor ve Yalnız Kuşlar şarkıları da gelince, depresyonun altı çizildi ve bir nevi depresyon bilirkişisi oldum” dedi.

Şarkılarında hissettiği her şeyi açıklıkla yazabildiğini de belirten Göksel, özellikle hüzünlü anların yaratıcılığı harekete geçirdiğini kaydetti.

Üye OlÜye Girişi