Sayan'ın 'sperm ve inşaat işçisi' sözleri için TV kanalına ceza

 

RTÜK, "Seda Sayan'la" isimli programda inşaat işçilerine yönelik tepki çeken sözler için televizyon kanalına 5 kez program durdurma cezası verdi.

09.03.2018
Yazı Boyutu:  
Programına konuk ettiği eski manken Ece Gürsel'e ''Sperm bankasına ne gerek var, inşaat işçileri var ya'' önerisinde bulunan Seda Sayan, büyük tepki çekmişti. Daha önce yaptığı açıklamada yanlış anlaşıldığını belirten ve ''Ben de inşaatçı kızıyım'' diyen Seda Sayan hakkında iki gün içinde RTÜK şikâyet yağmuruna tutularak 500'den fazla şikâyet iletildi. Vatandaşlardan gelen yoğun şikâyetler üzerine RTÜK'ün inceleme başlattığı öğrenildi. RTÜK, "Seda Sayan'la" isimli programda inşaat işçilerine yönelik tepki çeken sözler için kanala 5 kez program durdurma cezası verdi.

 RTÜK'TEN İNCELEME

Programın yayımlanmasının ardından geçen iki gün içinde RTÜK şikâyet yağmuruna tutularak 500'den fazla şikâyet iletildi. Vatandaşlardan gelen yoğun şikâyetler üzerine RTÜK inceleme başlatmıştı. İnşaat işçileri sendikası, Seda Sayan'a şarlatan derken pek çok sosyal medya kullanıcısı da Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) programın kaldırılması için çağrıda bulunmuştu.

5 KEZ PROGRAM DURDURMA CEZASI

RTÜK, "Seda Sayan'la" isimli programda inşaat işçilerine yönelik tepki çeken sözler için kanala 5 kez program durdurma cezası verdi.

"SİZ SEDA SAYAN'A TEŞEKKÜR EDİN"

Daha önce yaptığı açıklamada yanlış anlaşıldığını belirten ve ''Ben de inşaatçı kızıyım'' diyen Seda Sayan'ın, Instagram'da farklı skandallara imza attığı görülüyor. Seda Sayan bugün de Instagram hesabından Mehmet Yüzüak'tan alıntı yaptığı paylaşımda, ''Yahu kadın sizi onore etti onore.. 'Aslanlar gibi' dedi. 'Babayiğitler var' dedi. Siz @sedasayan a teşekkür edin….'' notu dikkat çekti. 

"İNŞAAT İŞÇİLERİ SENDİKASI GÖNLÜMÜ ALMALI"

Sayan, İnşaat İşçileri Sendikası’nın hakkında yapmış olduğu açıklamayla ilgili ise, “Programıma çiçek mi gönderirler ne yaparlar artık bilmiyorum, gönlümü almalılar” dedi.

Üye OlÜye Girişi