'Sayın Rektörüm ne olacak ayol!'

 

Boston Eşcinsel Erkek Korosu’nun konserine tepki gösteren üniversite rektörüne böyle yanıt verdiler

18.06.2015
Yazı Boyutu:  

 

Boston Eşcinsel Erkek Korosu’nun İstanbul konserine tepki gösteren Medeniyet Üniversitesi rektörü M. İhsan Karaman’a Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Temsilciliği Kurulu’ndan cevap geldi: "Sayın Rektörüm ne olacak ayol! Özgür üniversitede özgür konser!"

 

ABD’nin önde gelen eşcinsel korolarından Boston Eşcinsel Erkek Korosu’nun 13. LGBTİ Onur Yürüyüşü’nden bir gün önce, 27 Haziran’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde konser verecekti. Ancak Vahdet gazetesinin “Sapıklık Kol Geziyor” başlıklı haberiyle koroyu, Zorlu Holding’i ve Kaos GL Derneği’ni hedef gösteren haberi ve Zorlu Holding’e yönelik boykot çağrısı üzerine bilet satışları durdurulmuştu.

Konserin iptalinin ardından Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ Çalışmaları Kulübü’nün çabalarıyla, konserin 27 Haziran’da Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te gerçekleşeceği duyuruldu.

 

"ÖZGÜR ÜNİVERSİTE, ÖZGÜR KONSER"

Bunun üzerine Medeniyet Üniversitesi rektörü Karaman, Twitter’dan “@boun_otk nin (Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Temsilciliği Kurulu) binlerce takipçisinin, eşcinselliği meşru ve sevimli gösterme oyunlarına tepkisini bekliyoruz! Boğaziçi'nde gay konserine HAYIR!” yazdı.

Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Temsilciliği Kurulu ise bu mesajı “Sayin Rektörüm ne olacak ayol! Özgür üniversitede özgür konser! @mikaraman” diyerek cevapladı.

 

EŞÇİNSEL KONSERİNDEN HALK KONSERİNE

Boston Eşcinsel Erkek Korosu’nun İstanbul konseri, 27 Haziran Cumartesi günü saat 18.30’da herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak yapılacak. 1,500 kişilik oturma alanının oluşturulacağı konserde yer bulamayanlar için bir ses sistemi kurulacak. (bianet)

 

 


Üye OlÜye Girişi