SE Genel Sekreteri Ayala yarın Adalet Yürüyüşü'nde

 

Sosyalist Enternasyonal Genel Sekreteri Luis Ayala CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun 13 gün önce Ankara'dan başlattığı Adalet Yüüyüşü'ne katılacak.

27.06.2017
Yazı Boyutu:  
Tüm dünyadan 140’a yakın ülke, parti ve organizasyonun üyesi olduğu Sosyalist Enternasyonal adına Genel Sekreteri Luis Ayala yarın Türkiye’ye gelerek Adalet Yürüyüşüne katılacak.

Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı Umut Oran yazılı açıklama yaparak Adalet Yürüyüşünün yarınki etabına Ayala ile birlikte katılacaklarını, perşembe günü de yazarları tutuklu olan Cumhuriyet ve Sözcü gazetesini ziyaret edeceklerini bildirdi.

Luis Ayala, Türkiye’den perşembe akşamı ayrılacak.

AYALA: TÜRKİYE'NİN DURUMUNDAN ENDİŞELİYİZ

Sosyalist Enternasyonal Genel Sekreteri Luis Ayala,geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumdan endişe duyduklarını söylemişti.  Ayala, "Tam da bu sebepten dolayı Avrupa demokrasisi için çok önemli bir rol oynayan Türkiye’nin içinde bulunduğu duruma dair endişelerimizi dile getirmek istiyoruz. Bu çerçevede Türkiye’nin gittiği yola dair bazı endişelerimiz olduğunu da söylemek istiyorum" demişti.


Üye OlÜye Girişi