Seda Sayan'ı RTÜK'e şikayet ettiler

 

Kadın örgütleri ayrıca Sayan'ı 'suçu ve suçluyu övdüğü' için RTÜK'e şikayet etti

4.09.2014
Yazı Boyutu:  
 
 
Kadın Cinayetlerine Karşı Acil önlem grubu, İki karısını öldüren bir adamı, hakkında tecavüz iddiası olan başka bir adamı programına çıkararak progmram boyunca onları  ve suçlarını "zavallı adamcağız" diyerek aklayan, öven ve kadınlara yönelik şiddete yatıklık eden Seda Sayan'ı bugün  Show TV'nin Sefaköy'deki program stüdyosu önünde protesto  ettiler.
 
 
 
Ellerinde pankartlarla  Stüdyo önünde eylemlerini sürdürmek isteyen kadınlara, kadın polisler  engel oldu. 
 
 
RTÜK'E SUÇ DUYURUSU
 
Bu arada Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi kadınlarda,  Show Tv'de Seda Sayan'ın iki kadının katilini programa konuk olarak çıkartmasını kınayarak  RTÜK de toplanarak suç duyurusunda bulundu.
 
 
Platform adına yapılan açıklamada, "Show Tv'de program yapan Seda Sayan, daha önce de bir evlilik programına çıkmış olan iki kadının katilini konuk olarak aldı. Kanaltürk'ün hemen ardından reyting uğruna bir kadın katilinin ekrana çıkmasını kabul etmiyoruz. Show Tv ve Seda Sayan suçluyu övmüştür, suç işlemiştir. Kadın katillerini ekrana çıkartmak suçtur. RTÜK'ü örnekleri çoğalan bu programlara gerekeni yapmaya, göreve çağırıyoruz. RTÜK esas bu konuda yetkilerini kullanmalıdır"  denildi.
 
(Resimler Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu'ndan alınmıştır)
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi