Sedat Peker'den cihatçılara yardım TIR'ı

 

1 Kaım seçimleri öncesi ‘oluk oluk kan akacak’ diyerek AKP'le oyl isteyen ünlü çete lideri, cihatçı Türkmen çetelerine TIR dolusu yardım gönderdi

21.11.2015
Yazı Boyutu:  
Rize’de katıldığı “teröre lanet” mitingde “oluk oluk kan akacak” diyen ve AKP’ye destek çağrısı yapan çete lideri Sedat Peker’in Suriye’de savaşan cihatçı çetelere yardım gönderdiği ortaya çıktı. Cihatçıların Türkmen Dağı 2. Sahil Tümeni adlı Facebook sayfasında Peker’in gönderdiği yardımın fotoğrafları paylaşıldı

Suriye’de savaşan cihatçı çetelerin “Türkmen Dağı 2. Sahil Tümeni” adlı Facebook sayfasında AKP’ye yakınlığı ile bilinen çete lideri Sedat Peker’in cihatçılara gönderdiği “yardım” TIR’larının fotoğrafları paylaşıldı.

Peker 1 Kasım seçiminden önce Rize’deki “teröre lanet” mitinginde “Büyük hata yapıyorlar. Hatalarını fark ettikleri zaman her şey için çok geç olacak. Adeta dünyanın şah damarları kesilmişcesine oluk oluk kanları akacak” sözleriyle gündeme gelmişti.

Cihatçıların facebook sayfasında Peker’den “Türk İslam davasına gönül vermiş değerli şahsiyet” diye bahsedilirken, şöyle denildi: “Sayın Sedat Peker Reis’in Suriye Bayır Bucak Türkmen Dağı Mücahid’lerine göndermiş olduğu 3 Bin Adet Battaniye , 3 bin kişilik kışlık giyim ve 3 bin adet kışlık botun bulunduğu yardım TIR’ları Türkmen Dağı’na ulaşmıştır. Yardımlarından dolayı kendisine çok teşekkür ederiz. Allah yar ve yardımcısı olsun.”

Paylaşılan fotoğraflarda, yardımları taşıyan iki kişinin üzerinde Türk Kızılay’ı yeleklerinin olması da dikkat çekti.

2014 yılında MİT kontrolünde Yayladağı Sınır Kapısı üzerinden Bayırbucak Türkmen Tugay’ı Keseb’e saldırı düzenlemişti. Bu tugayda çok fazla Türkiye vatandaşı yer alıyor. Pek çoğu da Ülkü Ocakları üyesi.

MİT kontrolündeki pek çok operasyonda ve Reyhanlı Katliamı’nda adı geçen Heysem Topalca’nın da Keseb saldırısıyla bağlantılı olduğu ortaya çıkmıştı. Topalca, bulunamadığı iddia edilse de Emniyet Genel Müdürlüğü kayıtlarına göre 2011-2014 yılları arasında 873 kez Türkiye’ye giriş yaptı. Topalca Bayırbucak Türkmen Tugayı’na bağlı El Huva Billa Taburu’nun da lideri.

‘DEVLETİN BULAMADIĞI ADAM’ HEYSEM TOPALCA SURİYE-TÜRKİYE ARASI MEKİK DOKUYOR

Heysem Topalca Niğde’de 3 kişinin öldürüldüğü saldırının da sanıkları arasında. Niğde’deki saldırının ardından hazırlanan iddianamede saldırının IŞİD ve Reyhanlı Katliamı ile bağının da olduğu belirtildi.

ULUKIŞLA SALDIRI İDDİANAMESİNDE IŞİD VE REYHANLI BAĞI

Ocak ayında El Cezire Türk’e konuşan Bayırbucak bölgesinde faaliyet gösteren çetelerden Ömer Muhtar Tugayı’nın lideri Ömer Abdullah da Antakya halkını hedef göstermişti.

SURİYE’DEKİ TÜRKMEN ÇETELERİ ANTAKYA HALKINI HEDEF GÖSTERDİ

Temmuz ayında Bayırbucak Türkmen Tugayı safında savaşan ülkücü Burak Meşinci öldürülmüştü. Cenaze törenine MHP milletvekili Meral Akşener, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kurtuluş Bozkurt ve Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım katılmıştı.

(sendika.org)


Üye OlÜye Girişi