Şeker komasındaki kadına cinsel saldırıya 43 yıl hapis istemi

 

Şeker komasına girerek yaşamını yitiren Kübra H.'nin komadayken Caner B. isimli erkek tarafından cinsel saldırıya maruz kaldığı ortaya çıktı.

30.06.2018
Yazı Boyutu:  
Geçtiğimiz yıl Düzce'den İstanbul'a gelen 20 yaşındaki Kübra H.'nin hastanede komadayken, Caner B. (28) isimli erkek tarafından cinsel saldırıya maruz kaldığı ortaya çıktı. Caner B. hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede yer alan otopsi raporunda Kübra'nın şeker hastası olduğu ve komaya girdikten sonra cinsel saldırıya maruz kaldığı belirtildi. 
 
İddianamede, Kübra'nın yaşama şansının yüksek olmasına rağmen tıbbi müdahalede bulunulmadığına dikkat çekilerek, Caner B., Doğanay B. ve İdris B. hakkında dava açılması talep edildi. İddianamede, Caner B.'ye nitelikli cinsel saldırı ve ihmal suçundan 43 yıl, İdris B.'ye ihmal suçundan 24 yıl, Doğanay B'ye ise yardım yükümlülüğünü yerine getirmeme suçundan 3 yıl hapis cezası istendi. 
 
İddianamenin kabul edilmesi ardından Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmaya Kübra H.'nin annesi Canan H. ile babası Fikri H. de katıldı. 
 
Duruşmada söz alan sanık Caner, bilindik sözlerle savunmasını yaparken, beraat ve tahliyesini istedi. 
 
Mahkeme heyeti Caner B.'nin tutukluluğunun devamına karar vererek, diğer sanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi. (jinnews)
 
 

Üye OlÜye Girişi