Seksi reklam Müslümanları kızdırdı

 

Alman iç çamaşırı markası Liaison Dangereuse in reklamı Müslümanları ayağa kaldırdı

25.01.2010
Yazı Boyutu:  

Reklamda dışarı çıkmak üzere duş alıp hazırlanmaya başlayan çıplak bir kadın görülüyor. Liaison Dangereuse’in dört ay önce internette yayınlamaya başladığı reklam belli belirsiz çalan Ortadoğu kökenli bir müzik eşliğinde esmer bir kadının duş aldıktan sonra vücuduna nemlendirici sürmesiyle başlıyor. Gözlerine maskara süren kadın daha sonra önce iç çamaşırını giyiyor, sonra da jartiyerini takıyor. Topuklu ayakkabılarını da giyerek aynada kendisini izleyen kadın, son olarak başından bir burka geçiriyor ve sadece maskaralı gözleri açıkta kalmış halde pencereden dışarı bakıyor. Reklamın sloganı da o sırada beliriyor: "Herkes için seksilik."25_dunya_seksi_reklam.jpg

Reklam filmi, internette kıyameti kopartırken, firma, baskılara boyun eğmeyeceklerini, reklamı tüm Avrupa’daki sinema ve televizyonlarda ekrana getireceklerini söyledi.

Islamineurope.com bir Norveç televizyonunda yayınlanan din tarihçisi Hanne Nabintu Herland ile yapılmış röportajı siteye taşıdı. Herland reklamı Arap giysisini ahlak ve namus ile değil cinsellikle bağdaştırdığı ve ticari amaçlarla Müslümanların giydiği kültürel bir giysiyi ayaklar altına aldığı gerekçesiyle eleştiriyor.

Associated Press e göre geçen yıl da Victoria s Secret, Suudi Ardabistan a 20 kadar kadının nasıl takılacağını öğrenmeleri ve satmaları için bir kutu sutyen göndermişti. Kurs, Suudi kadınların iç çamaşırı dükkanlarında sadece erkeklerin çalışmasını protesto etmesinin ardından açılmıştı.

Öte yandan Liaison Dangereuse bu reklamın devamını çekerek de olay yaratabilir. Camdan bakan bu kadın nereye gidecek?


Üye OlÜye Girişi