Set'te tacize Oyuncular Sendikası'ndan tepki

 

Oyuncular Sendikası üyesi olan oyuncu Elit İşcan, ‘Yaşamayanlar’ adlı dizinin setinde Efecan Şenolsun tarafından cinsel saldırıya maruz kaldığını ve gerekli hukuki işlemleri başlattığı duyurdu.

26.10.2018
Yazı Boyutu:  
Oyuncu Elit İşcan, oyuncu kadrosunda yer aldığı internet dizisi ‘Yaşamayanlar’ın son bölümünün çekimi esnasında, oyuncu Efecan Şenolsun tarafından cinsel saldırıya maruz kaldığını açıkladı.

Şenolsun’un kendisine hakaretlerde de bulunduğunu söyleyen İşcan, söz konusu erkek hakkında hukuki işlem başlattığını belirterek “Kadınlara karşı psikolojik, sözel ve fiziksel şiddet çok ciddi toplumsal bir sorundur. Bu sorun aynı şiddette televizyon ve sinema sektöründe de yaşanmaktadır. Bu konudaki farkındalığın arttırılması, film setlerinde yaşanan bu ve benzeri durumların görünür kılınması ve tekrar yaşanmaması, yüksek sesle yapılan itirazların yaygınlaşması ve elbette maruz kaldığım olaylar nedeniyle cinsel saldırı ve hakaretlerde bulunan Efecan Şenolsun’un cezalandırılması için hukuki işlemleri başlattım ve şikayetçi oldum" diye konuştu.

Elit İşcan bu arada sosyal medya aracılığıyla şu açıklamayı yaptı:Oyuncular Sendikası’ndan İşcan’a destek açıklaması

Cinsel saldırı olayının ardından Oyuncular Sendikası bir açıklama yaparak Elif İşcan’ın  sendikanın üyesi olduğunu belirterek gerekli hukuki desteğin sağlandığını bildirdi.

Oyuncular Sendikasının Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle:


Şenolsun’dan ‘savunma’

Öte yandan bu açıklamaların ardından Instagram’dan açıklama yapan Şenolsun ise İşcan tarafından taciz ve mobbinge uğradığını iddia ederek, iddiaların ‘art niyetli’ olduğunu öne sürdü.

Şenolsun da hukuki süreç başlattığını açıkladı.

Üye OlÜye Girişi