Show TV ve Habertürk Albayrak'a mı satılıyor?

 

Doğan Medya Grubu'nun Demirören'e satılmasının ardından, medyada bir büyük satış daha gündeme geldi.

17.04.2018
Yazı Boyutu:  
Ciner grubunun sahibi olduğu Show TV, Habertürk  gazetesi ve televizyonu ile ABD'nin dünyaca ünlü yayın kuruluşu Bloomberg'in Ciner grubunda olan Türkiye kanalının  Albayrak Grubu'na satışı için görüşmeler yapıldığı iddia edildi.

İnternet haber portkalı Medyaradar; Show TV'nin Albayrak Grubu'yla satış için masada olduğu ve bu satışla ilgili imzaların her an atılabileceğini ileri sürdü.

Aynı kaynağa göre, satışın içinde Show TV'nin yanı sıra Ciner Grubu'nun medyadaki diğer varlıkları, Habertürk televizyonu, Habertürk gazetesi ve BloombergHT televizyonu da bulunuyor.  ABOD merkezli yayın kuruluşu Bloomberg geçtiğimiz yıl internet portalını Haber Türk'den ayırarak bağımsız bir yapılanmaya gitmişti.

DOĞUŞ YAYIN GRUBU KENDİ İÇİNDE ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİKLERE GİDİYOR

Öteyandan,Doğuş Grubu'nun (Star, NTV ve Kral) satış konusu ise kapanmış değil. Doğuş Yayın Grubu, kendi içerisinde önemli değişikliklere imza atıyor ancak bir yandan da Digiturk'ün sahibi olan Katarlı beIN Grubu'nun teklifi hâlâ masada. Bankalarla anlaşma masasına oturan Ferit Şahenk'in borç yapılanmasının şekline göre konuyla ilgili kararını vereceği belirtiliyor.

Üye OlÜye Girişi