Sibel Can'a Almanya'da YPG bayraklı protesto

 

Almanya’nın Hamburg kentinde uzun bir aradan sonra sahne alan şarkıcı Sibel Can, düğün salonunda verdiği konser öncesi protesto edildi. Ellerinde YPG bayrağı taşıyan protestocular, 'Hamburg'tan defol' sloganları attı.

7.04.2018
Yazı Boyutu:  
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan eşliğinde geçen Pazar günü şarkıcılar Hatay’da sınır karakolunu ziyaret etmişti... “Zeytin Dalı Harekatı”na katılan askerlere moral vermek için yapılan ziyaret tepkilere de neden olmuştu. Ziyaret edenler arasında şarkıcı Sibel Can da vardı. 

Hatay’daki ziyaretin ardından Almanya’nın Hamburg kentinde konser veren Sibel Can Pprotesto edildi. Protestoculrın ellerinde YPG’nin bayrakları vardı.

Cumhuriyet'in Avrupa Postası’ndan alıntıladığı habere göre, Hamburg’un Harburg ilçesindeki Phönix Düğün Salonu’nun ortaklarından Alman Sosyal Demokrat Partili ( SPD) Belediye Meclis Üyesi Martin Çelik ve ethnoevents konser organizasyonlarının kurucusu sahibi ve aynı zamanda Hamburg Anadolu Alevileri Kültür Birliği'nin (HAAK-BİR) Başkanı Sait Aslan tarafından düzenlenen gecede Sibel Can konser öncesi protesto ile karşılandı.

 Sibel Can’ın konserinin “basına kapalı düzenlendiği” gerekçesiyle medyayı içeri almayan konser organizatörleri Hamburg Türk Basın Birliği üyesinin, yandaş basın için önceden konser bileti dağıttığı öne sürüldü.

Üye OlÜye Girişi