Silahseverlere müjde: Mermi fiyatlarında indirim

 

MKEK, enflasyonla mücadele kapsamında milli ve yerli üretim tabanca fişeklerinin fiyatında yaklaşık yüzde 7.5 indirim yaptığını duyurdu.

07.01.2019
Yazı Boyutu:  
Türkiye'de bireysel silahlanmanın önüne bir türlü geçilemezken,  Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu'ndan (MKEK) silahseverleri sevindirecek müjdeli haber geldi. 

Sayıştay'ın geçtiğimiz günlerdeki yerli  silah üretim ve kullanımının teşvik edilmesi yönündeki tavsiye kararının hemen ardından MKEK'da, milli ve yerli üretim tabanca fişeklerinin fiyatında yaklaşık yüzde 7.5 indirime gitti.

Kurumdan yapılan açıklamada, Türkiye'nin 2019-2021 yıllarını kapsayan, ekonomide iş planını ortaya koyan Yeni Ekonomi Programı'nda, temel politikaların kurgulandığı alanların başında enflasyonla mücadelenin geldiği belirtildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu zorlu süreçte savunma sanayisinin göz bebeği olan kurumumuz da vatandaşlarımızın yanında olmaktan memnuniyet duymaktadır. Bu kapsamda Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak'ın başlattığı Enflasyonla Topyekun Mücadele Kampanyası'nı sonuna kadar desteklemek amacıyla milli ve yerli üretim tabanca fişeklerinin sivil piyasa fiyatlarında bugünden itibaren yaklaşık yüzde 7.5 indirim yapılmıştır. Ülkemize hayırlı olmasını dileriz."

 

Üye OlÜye Girişi