Silvan'da dünürlerin kadın kavgası: 5 ölü, 8 yaralı

 

Silvan ilçesinde birbiriyle dünür olan aileler arasında çıkan silahlı kavgada, 5 kişi yaşamını yitirdi, 8 kişi yaralandı.

21.08.2019
Yazı Boyutu:  

Diyarbakır'ın Silvan ilçesi Gökçetevek (Reşika) Mahallesi’nde iki ailenin karıştığı silahlı kavgada, 5 kişi yaşamını yitirdi, 8 kişi yaralandı.


MA'nın haberine göre, Gökçetevek Mahallesi’nde ikamet eden Enver Tekin, henüz belirlenemeyen nedenle Poyraz ailesi ile evlendirdiği kızı Gülşen Poyraz'ı evine geri getirdi.

Bunun üzerine Poyraz ailesi bireyleri, gece saat 02.00’de Gülşen Poyraz’ı geri almak için Enver Tekin'in evine geldi.

Burada iki aile mensupları arasında çıkan tartışma kısa sürede silahlı kavgaya dönüştü. Korucu olduğu öğrenilen Tekin ailesi fertleri, iki aileyi barıştırmak için olay yerine gelen Narin ailesi fertlerini de silahla taradı.
 
Taramada, Aziz Narin (22), Halise Narin, Gökhan Narin (22) ve Edip Oğraş ile henüz ismi öğrenilemeyen bir kadın yaşamını yitirdi, Cevat, Felak, Mevlüt, Burak, Münevver ve Cevat Narin ile Teğmen Yapıcı ve Fırat Tekin yaralandı.
 
Yaralılar, mahalleye çağrılan ambulanslarla Silvan ve Diyarbakır'daki çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. 
 
Olay yerine sevk edilen askerler de mahalleye giriş çıkışları kapatarak, olay yerinde inceleme yaptı. 

Üye OlÜye Girişi