Sınıf öğretmenine 27 öğrenciye istismardan 800 yıl hapis istemi

 

Antalya'da 27 öğrenciye cinsel istismarla suçlanan sınıf öğretmeni için 800 yıla kadar hapis cezası istendi.

11.09.2020
Yazı Boyutu:  
Antalya'da 27 ilkokul öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklu yargılanan sınıf öğretmeni Mahmut A.K. hakkında 'nitelikli cinsel istismar' suçundan 800 yıla kadar hapsi istendi.
 
Antalya’nın Kepez ilçesindeki bir ilkokulda eğitim gören 27 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu bulunan sınıf öğretmeni Mahmut A.K.'nin yargılandığı davanın 11’inci duruşması Antalya 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülmeye devam edildi.Sanık Mahmut A.K.’nin  tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS aracılığı ile katıldığı mahkeme salonunda şikayetçi veliler, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vekilleri, Antalya Barosu Çocuk Hakları Merkezi vekili ile taraf avukatları salonda hazır bulundu.
 
Yaptığı savunmasında üzerine atılı suçlamayı kabul etmeyen sanık Mahmut A.K., kendisini "Mağdurların iddia ettiği yer sınıf ortamıdır. Bir sürü öğrencinin olduğu ortamda böyle olaylar olamaz" diyerek savundu. Sanık avukatı da hayatın olağan akışına aykırı iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.
 
Mütalaasını açıklayan duruşma savcısı, sanığın 27 çocuğa karşı 'nitelikli cinsel istismar' suçunu işlediğine kanaat getirdiğini belirterek, öğretmenin 800 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi. (MA)
 

Üye OlÜye Girişi