Şişli CHP adayı Keskin'den kadınlara kooperatif, kreş, bakımevi sözü

 

Eşi Hülya Keskin ile birlikte Şişli'de kadınların “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”nü kutlayan CHP Şişli Belediye Başkan adayı Muammer Keskin, kadınlara Kadın kooperatifleri, kreşler ve gündüz bakım evleri projelerini anlattı.

9.03.2019
Yazı Boyutu:  
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şişli Belediye Başkan Adayı Muammer Keskin, dün “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” nedeniyle Osmanbey Metrosu ile Büyükdere Caddesi’nde eşi Hülya Keskin ile birlikte karanfil dağıttı. Muammer keskin, 31 Mart'da  seçilmesi halinde 5 yılık görev süresi boyunca Şişli'yi kadın dostu ilçe haline getirme sözü verdi. 

Kadınlara verdiği önemi her fırsatta vurgulayan Keskin’i metrodan çıkıp işlerine yetişmeye çalışan kadınlar karşılarında görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Herkese tek tek karanfil dağıtan Keskin, tüm kadınların bu özel gününü kutladı.

Kadın haklarının önemine değinen Keskin; “Ezilen, hor görülen, yok sayılan tüm kadınların yanındayız. Onların gücü her zaman bizimle olacak. Tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.KESKİN, PERPA’DA KADIN EMEĞİ DEĞERLENDİRME SERGİSİNİ AÇTI

CHP Şişli Belediye Başkan Adayı Muammer Keskin, PERPA Sanat Evi'nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği Kadın Emeği Değerlendirme Sergisi’nin açılışına katıldı.

Açılış öncesi PERPA yönetimiyle buluşan Keskin, görüş alışverişinde bulundu. CHP Sivas Ulaş İlçesi Belediye Başkan Adayı Murat Sulakçı'nın da katıldığı açılışta konuşan PERPA Kadın Evi Yönetim Kurulu Başkanı Nevin Kaplan, kadın politikalarına öncelik veren belediye başkanı adayını destekleyeceklerini söyledi.

Kaplan, adaylardan kadın kooperatiflerinin kurulmasını, ücretsiz kreş ve gündüz bakım evleri açılmasını talep etti.

Kaplan’ın ardından söz alan Keskin, “Gittiğimiz her yerde söylediğimiz gibi Şişli'yi gece gündüz kadınların rahat yaşayacağı bir yere dönüştüreceğiz.” dedi.

Kadın kooperatifleri, kreşler ve gündüz bakım evlerinin projelerinde olduğunu vurgulayan Keskin, bunları mutlaka hayata geçireceklerinin de sözünü verdi.

Üye OlÜye Girişi