Siyasette bir ilk: AKP'den e-devlet üzerinden istifa

 

AKP'den ayrılan Davutoğlu ve Babacan'ın yeni partiler kurma çalışmalarının hız kazandığı süreçte bugün de AKP’nin Konya eski İl Başkanı Musa Arat, e-devlet üzerinden istifa etti.

19.09.2019
Yazı Boyutu:  
E-devlet üzerinden parti üyeliğini sonlandığına dair ekran görüntüsünü paylaşan Arat, 'Metal Yorgunluğu’ bahanesi ile nerdeyse AK Parti İl Başkanlarının tamamı tasfiye edildi.' dedi.

AKP’nin Konya eski İl Başkanı Musa Arat, AKP’den istifa etti. AKP teşkilatlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “metal yorgunluğu” açıklamasının ardından yapılan değişiklikleri eleştiren Arat, “Metal Yorgunluğu’ bahanesi ile nerdeyse AK Parti İl Başkanlarının tamamı tasfiye edildi” dedi.

AKP Konya İl Başkanlığı görevinden 2017 yılında genel merkezin talebi üzerine istifa ettikten sonra “zerre kadar vefa görmediklerini” belirten Arat'ın Twitter hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:

“İl Başkanı olarak görev yaptığım süreçte hiçbir arkadaşım görevden alınmayı hak etmedi. Vefa ve kardeşlik duygularını esas alarak dillendirmek gerekirse; 17 Ekim 2017 tarihinden bu güne, zerre kadar vefa karşılığını göremedik. 07 Haziran ve 01 Kasım 2015 tarihlerindeki seçimlerde AK Parti ve Sn. Cumhurbaşkanı aleyhine “Ayakkabı Kutuları” üzerinden yapılan her türlü hakaretin mimarlarına Cumhur İttifakı uğruna gösterilen hoşgörü, AK Partiyi yönetenler tarafından bizlere zerre kadar gösterilmemiştir. 

'AKP İL BAŞKANLARININ TAMAMI TASFİYE EDİLDİ'

Metal Yorgunluğu’ bahanesi ile nerdeyse AK Parti İl Başkanlarının tamamı tasfiye edildi. O gece nerde olduğu bilinmeyenler, darbe girişiminin gidişine göre tavır belirleyenler, talimatlara uymayanlar ve sabaha kadar bir yerlerde saklanıp kendini koruma derdine düşenlere kurban edildi İl Başkanları. Muhasebesi yapılamayan o gecenin sonunda kellesini koltuğuna alıp, teşkilatlarının başında şehirlerini ve davasını sahiplenenler, çıkar grupları tarafından tutulan tetikçiler ile itibar suikastlerine maruz bırakıldılar.

Ve maalesef ‘Metal Yorgunu’ teşkilatların yerine getirilenler bizleri düşman ilan ettiler. 15 Temmuz anmalarında adımızı o geceden silmeye çalıştılar. Hatırlayacağınız üzere Sn. Cumhurbaşkanı darbe teşebbüsü gecesi 00.25’te halkı darbe girişimine karşı direnmeye davet etmişti. Bu davetten yaklaşık 1.5 saat önce saat 23.00’daki konuşmamız ile halkı darbe girişimine direnmeye davet eden ilk teşkilat AK Parti Konya teşkilatıydı. AK Parti’nin kuruluşuna rehberlik eden ilkelerin, kardeşliğin ve dava anlayışının kaybolduğu mevcut hal benim açımdan sürdürülebilir olmaktan çıkmıştır."  (HABER MERKEZİ)

Üye OlÜye Girişi