Sokak'ta YSK'nın İstanbul kararına tepki: İmamoğluna haksızlık!

 

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından İstanbul Belediye seçimlerinin iptali yurttaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Sokaktan yükselen ortak ses, “İmamoğlu’na haksızlık yapıldı” oldu.

08.05.2019
Yazı Boyutu:  
İstanbul sokaklarında YSK kararıyla ilgili BirGün TV’nin mikrofonuna konuşan yurttaşlar, mazbatası elinden alınan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun süreci çok iyi yöneterek, kullandığı birleştirici ve samimi üslup sayesinde 23 Haziran’da oylarını daha da artıracağına inandıklarını belirtiyorlar.

Tepkilerini dile getirenler, söz konusu kararın büyük bir haksızlık olduğunun altını çizerken, konuşmak istemeyenler bile sonradan yanımıza gelerek, “Konuşmasak da tepkiliyiz, oyumuza sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı. “Her şey güzel olacak” sloganını vurgulayan İstanbullular, İmamoğlu’na destek için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

AKP SEÇMENİ DE TEPKİLİ

Birgün Gazetesi'nden Berrak Güngör'ün haberine göre; Üsküdar’da bir AKP seçmeni demokrasinin zedelendiğini söyleyerek, “Bir AKP’li olarak söylüyorum, hata yaptılar. Madem emin değilsin neden mazbata verildi, mazbatayı şimdi geri alacaklar. Bu da milletin zoruna gidiyor. Millet de haklı. 23 Haziran’da sonuçlar nasıl olur bilemem ama milletin zorına gittiği için de İmamoğlu alabilir” diye konuştu.

Usulsüzlük olduğuna inandıklarını ve YSK kararını doğru bulduklarını ifade eden AKP seçmeniyse, “Bir şeyler oldu” diyerek, gerekçenin ne olduğu sorusunu da cevaplayamıyor. Usulsüzlük var diyenler, “Biz ikna olduk, belli ki bir şeyler olmuş” ifadelerini kullandı.

Üye OlÜye Girişi