Sol Açık taraftarlarından Evren' ilanına tepki

 

F. Bahçe yönetimi gazetelere Evren'in ölümünden sonra taziye mesajı göndermişti

12.05.2015
Yazı Boyutu:  
 
 
Gazetelere Kenan Evren'in ölümünden sonra taziye mesajı gönderen Fenerbahçe Kulüp Yönetimi'ne taraftar derneği Sol Açık'tan tepki geldi.
 
 
Fenerbahçeli taraftar derneği Sol Açık, kulübün yönetim kurulunun Kenan Evren'in ölümünün ardından verdiği taziye mesajı göndermesine tepki gösterdi.
 
Sol Açık yaptığı açıklamada, "Siz bu kulübü yönetmeye layık değilsiniz; bu kulübe ve değerlerine hiç ama hiç yakışmıyorsunuz. Bundan böyle Fenerbahçe için yapacağınız en büyük hizmet istifa edip gitmenizdir" ifadelerini kulandı.
 
Sol Açık'ın yaptığı açıklama şöyle:
 
KATİL BİLİRDİK FAŞİST BİLİRDİK ...
 
Kenan Evren’i katil bilirdik, faşist bilirdik, işkenceci bilirdik.
 
Fenerbahçe Kulübünü Yönetenleri de hiç olmazsa demokrat ve muhalif bilirdik.
 
Fenerbahçe, 5200 no’lu kongre üyesi faşist generallerin veya 17 yıldır kulübü her türlü yalan ve dolanla yönetenlerin değil; Lefter’lerin, Basri’lerin, Selçuk Yula’ların ve en önemlisi 12 Mayıs direnişini gerçekleştiren, 3 Temmuz sonrasında sokaklarda, stadta ve Çağlayan’da armaya sahip çıkmak için gövdesini tomaların, polis copları ve gazlarının karşısında siper edenlerindir.
 
Ali İsmail’lerin , Ahmet  Atakan’ların, Burak Yıldırım’ların Fenerbahçesidir.
 
Fenerbahçe katil, faşist, cuntanın değil Halkın Takımıdır.
 
Memleketi Amerikan Emperyalizmine satıp, halk çocuklarını işkenceden geçirenlerin değil; Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale’de emperyalistlere karşı cephede savaşan ve bu uğurda canını veren
 
Fenerbahçeli futbolcuların malıdır.
 
Gazetelerde işkenceci katillere ölüm ilanı verenler bu kulübün mazisiyle, değerleriyle, şeref, haysiyet ve onuruyla oynamışlardır.
 
Mezarda yatan Lefter’lerin, Selçuk Yula’ların kemiklerini sızlatmışlardır.
 
Siz bu kulübü yönetmeye layık değilsiniz; bu kulübe ve değerlerine hiç ama hiç yakışmıyorsunuz. Bundan böyle Fenerbahçe için yapacağınız en büyük hizmet istifa edip gitmenizdir.
 
Fenerbahçe tarihine bu kara lekeyi sürenler derhal bir açıklama yapıp Fenerbahçe’nin büyük taraftarından özür dilemelidirler. (SOL)
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi