Soma'da anma töreninde gergin anlar

 

Şehit madenci yakınları AKP'li Berber'in konusmalarına tepki gösterdi

13.05.2015
Yazı Boyutu:  
 
Şehit madenci yakınları, AKP'li Berber'in konuşmasında, “şehitlerimizin ailelerine gerekli yardımı desteği verdik" sözlerine “yuh" diye tepki gösterdi.
 
 
Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Manisa Valliği ve Soma Kaymakamlığı da ortak anma etkinliği düzenledi. Yeni düzenlenen madenci mezarlığının da açıldığı törende, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Cengiz Ergün, Kaymakam Mehmet Bahattin Atçı ve Soma Belediye Başkanı AKP’li Hasan Ergene, konuşmalarında işçi ailelerin acılarını paylaştıklarını, facianın yıldönümünde ailelere başsağlığı dileklerini yineledi.
 
Daha sonra AKP Manisa Milletvekili Recai Berber’in kürsüye çıkmasıyla, ortam gerildi. Şehit madenci yakınları, Recai Berber’in konuşmasında, “Biz devlet olarak şehitlerimizin ailelerine gerekli yardımı desteği verdik” sözlerine “yuh” diye tepkilerini gösterdi ve “Burası siyaset yapılacak yer değil. Biz acımızla yanıp tutuşuyoruz. Siz buraya gelip siyaset yapıyorsunuz. Defolun gidin. Bizi yalnız bırakın” dedi.
 
En son olarak söz alan Vali Erdoğan Bektaş’ın konuşması sırasında da, şehit madencilerden birisinin yakını “Siz devlet olarak bize şimdiye kadar bir şey vermediniz. İşten çıkartılan 2831 işçinin, kıdem tazminatlarını ödetmediniz. Siz de Recai Berber gibi, şehitlikte siyaset yapıyorsunuz” dedi. Vali Erdoğan Bektaş konuştuğu sırada ayrıca Birleşik Kamu İş sendikası üyeleri de, protesto amaçlı kulaklarını kapattı.
 
 

Üye OlÜye Girişi