Soylu, İstanbul'a kayyım mı atanacak?' sorusunu Pazar sabahı yanıtlayacak

 

İçişleri Bakanı Soylu, 'İstanbul'a kayyım mı atanacak?' sorusuna yanıtını pazar günü sabahı vereceğini söyledi.

6.09.2019
Yazı Boyutu:  
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) kayyım atanıp atanmayacağına ilişkin olarak pazar günü açıklama yapacağını bildirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündeme dair bazı medya kuruluşlarının temsilcilerine açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından verilen talimatla Yenikapı'da sergilenen araçlarla ilgili olarak "Belediye işi şov işi değildir. Bu söylenir ve araştırılır. Eğer böyle bir fazlalık, israf söz konusuysa bu ilgili bakanlığa söylenir. Söylenmedi. Bunlar kamu zararı olabilecek şekilde sergilenmektedir" dedi. Soylu şöyle devam etti:

"Yani hizmetten çekilmişlerdir. Eğer bunlar hizmete gerekli değillerse yapman gereken bir eksiltme ortaya koymaktır. Kamu zararına bir şey yapıyorsa, bu da bizim sorumluluğumuzdur, onu da inceleriz."

Soylu, bir gazeteci tarafından yöneltilen "İmamoğlu başka işlerle uğraşırsa pejmürde ederiz dediniz. İstanbul'a kayyım mı atanacak?" sorusuna ise "Onu pazar sabahı açıklayacağım" yanıtını verdi. 

EKREM İMAMOĞU İSRAF ARAÇLARLA İLGİLİ KONUŞTU

Öteyandan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün gece Beylikdüzü Belediyesi’nin bu yıl 6’ıncı kez düzenlediği, “Barış ve Sevgi Buluşmaları” bünyesindeki “Çardakaltı Sohbetleri”nin konuğu oldu. 

AKP'li geçmiş belediye başkanları döneminde kiralanan ihtiyaç fazlası araçlarla ilgili soruyu yanıtladı.

Yenikapı’da sergilenme hazırlığında olan araçlara ilişkin soru üzerine ise İmamoğlu, “İade edeceğiz. Bir kısmını bulamadık. Baktık, bizden önce devretmişler 23 Haziran’a yakın. Olsun. Gitti ya, önemli olan o. Bir sıradanlaşma var. ‘Ya işte, ne olacak canım, 1000 tane araç dizmiş falan filan. Ya işte şov yapıyor falan filan…Hani diyor ya bir tanesi, ‘Nakit para almadık!’ Bu da yeni moda! Kaynağı kim için kullanıyorsun? Bu ahbap – çavuş ilişkisi bitecek. Dünya bize hayran! Ama öyle birilerinin dediği gibi, otobanlardan ya da otoyollardan dolayı bize hayran değil. Niye hayran biliyor musunuz? Demokrasiye olan inancımızdan dolayı hayran” ifadelerini kullandı.Üye OlÜye Girişi