Soylu'ya 'Kel kafalı zat' diyen avukata 'takipsizlik' kararı

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya “Kel” dediği için hakkında soruşturma açılan Avukat Tugay Bek’e takipsizlik kararı verildi.

14.02.2020
Yazı Boyutu:  
Avukat Tugay Bek'in Süleyman Soylu'ya yönelik “Kel kafalı zat” ifadesine ve kayyım eleştirilerine ilişkin yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

Evrensel’den Volkan Pekal’ın haberine göre, Cumhurbaşkanı ve çeşitli bakanların kayyumlardan aldığı pahalı hediyelerle ve Erdal Eren'in gençliğe ilham vermesi gerektiğiyle ilgili paylaşım yapan ve paylaşımların birinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili sarf ettiği “Kel kafalı zat” ifadesi ile sosyal medyada gündem olan Avukat Tugay Bek hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

Kararı değerlendiren Bek, konunun sosyal medyada gündem olmasından bir gün sonra kararın verilmiş olduğuna dikkat çekti.

“YÖNETENLER DAHA TAHAMMÜLLÜ” OLMALI KARARI

Kayyımın bakanlara ve Cumhurbaşkanı’na aldığı hediyeler konusunda yapılan paylaşımları eleştiri çerçevesinde değerlendiren Savcılık, Soylu’nun kamu görevlisi olması nedeniyle açılan soruşturmada kendilerine idari konumdaki görevlilerin sözlerine ve eylemlerine getirilen eleştirilere daha fazla hoşgörü göstermeleri gerektiğini belirten Yargıtay ve AYM kararlarına dikkat çekilerek takipsizlik karar verdi.

“SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDUKTAN SONRA TAKİPSİZLİK VERİLDİ”

Dosyayı hazırlayan polisi ve önüne gelen dosyadan suç türetmeye çalışan savcıyı asıl rahatsız edenin kayyumun kendisini atayanlara hediye alması olduğunu ifade eden Bek, sosyal medyada yaptığı eleştirilerin soruşturma konusu yapılmasının kabul edilemez olduğunu belirterek yine sosyal medyada soruşturma ile ilgili yapılan paylaşımların ve Twitter’da “TT” olmasından bir gün sonra 7 Şubat tarihinde takipsizlik kararının verildiğine dikkat çekti.


Müjdemi isterim!! Artık herkes gönül rahatlığı ile ceza alırım korkusu taşımadan, Süleyman Soylu'ya kel diyebilecek. Çünkü savcılara göre de bakana kel demek suç değil.
Tweeti Alıntıla
Volkan Pekal
@volkanpekal
·
Avukat Tugay Bek'in Süleyman Soylu'ya yönelik “Kel kafalı zat” ifadesine ve kayyum eleştirilerine ilişkin yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verildi. @avtugaybek evrensel.net/haber/397312/s
ÖS 12:38 · 14 Şub 2020Twitter for Android
adlı kişiye yanıt olarak
Çok tebrikler, geçmiş olsun Tugay Bey. Kaşının üstünde gözü var diyebiliyor muyuz acaba? Ben de yeni beraat ettim de. Size zahmet bi sorsanız.
adlı kişiye yanıt olarak
Hocam gerekçeden anlaşilan müştekinin kel olduğu kabul edilmiş ve eleştiri sayilmis. Bilirkişi incelemesi yapildi mi kellikle ilgili?


Üye OlÜye Girişi