SP Liderinden sol yumruk savunması: Gaza geldim

 

Nisan ayında eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşeceğini açıklayan Saadet partisi Genel başkanı Temel Karamollaoğlu, Burdur'da şeker pancarı üreticilerine sol yumruğunu kaldırarak selamlamasıyla ilgili "Gaza geldim" dedi

31.03.2018
Yazı Boyutu:  
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP ve İYİ Parti ziyaretlerinin ardından eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le görüşecek. Ziyaretin amacını "Adaylık, karar alma gibi değil ama istişare amaçlı bir ziyaret olacak" sözleriyle açıklayan Karamollaoğlu, sol yumruğunu havaya kaldırarak poz vermesine ilişkin "Gaza geldim" dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin ittifak görüşmeleri sürerken, Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, muhalefet partilerini ziyarete hazırlanıyor. Kısa süre önce kongrelerini yapan CHP ve İYİ Parti'ye 'tebrik' ziyaretinde bulunacak olan Karamollaoğlu daha sonra 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le görüşecek.

Son dönemlerde Türkiye siyasetinin en çok konuşulan isimlerinden biri olan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, cumhurbaşkanlığına adaylığı sıklıkla dile getirilen, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile nisan ayında bir araya geleceklerini belirtti. 

Hürriyet'ten Deniz Zeyrek'in yazısında bildirdiğine göre, Ziyaretin adaylık ya da karar alma anlamı taşımayacağını belirten Karamollaoğlu, “İstişare amaçlı bir ziyaret olacak” dedi.

Sosyal medyada gündem olan ve Küba Devrimi’nin efsane ismi Che Guevara’ya benzetilmesine sebep olan ‘yumruk’ fotoğrafıyla ilgili de konuşan Karamollaoğlu, “Burdur’daydık. Biliyorsunuz Burdur için şekerpancarı çok önemli bir geçim kaynağı. Dışarıda da çok büyük bir kalabalık vardı. Normalde bizim kendi işaretimizi yapardım ama dışarıdaki coşkuyu görünce heyecanlandım. Gaza geldik diyelim” ifadelerini kullandı. (Foto: twitterÜye OlÜye Girişi