Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası kuraları çekildi

 

Kadın Basketbolu Türkiye Kupası 8li finallere 2-6 Ocakta Antalya ev sahipliği yapacak

20.11.2012
Yazı Boyutu:  

 

 
2-6 Ocak 2013 tarihleri arasında Antalya’nın ev sahipliği yapacağı Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası'nda sekizli finaller eşleşmeleri yapılan kura çekimi ile belli oldu.
 
 
Abdi İpekçi Spor Salonu basın toplantı odasında yapılan kura çekimine TBF Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Sonat, TBF yetkilileri, takım temsilcileri, basın mensupları ve davetliler katıldı. 
 
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Basketbol Federasyonu Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Sonat, “Her zaman olduğu gibi ligimizin yanı sıra basketbolumuza heyecan getiren özel bir organizasyon. Bu yıl da en iyi şekilde organize edeceğimizi düşünüyorum. Kadın basketbolunun son yıllardaki yükselişi ve kulüplerimizin de yatırımlarıyla oluyor. Bu turnuvada da en iyi şekilde basketbolu geliştirmek için çalışacağız. 2013 yılı kadın basketbolu için önem taşıyor. Ümit Kadınlar Avrupa Şampiyonası ülkemize alındı. Bu, bizim 2014 yılındaki Fıba Kadınlar Dünya Şampiyonası öncesinde zorlu bir sınavımız olacak. Turnuva ilk kez 14 takımlı oynanacak. Bu yıl ayrıca All-Star karşılaşmasını ise zaman nedeniyle oynayamayacağız. Kadın basketbol camiasının bir arada olacağı Türkiye Kupası bizim için önemli olacak. Takımlara başarılar diliyorum” dedi. 
 
Gerçekleştirilen kura çekimi sonrasında Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupaları’nda çeyrek final eşleşmeleri şu şekilde oluştu: 
 
2 Ocak Çarşamba
Galatasaray – Homend Antakya Belediyesi
Canik Belediyesi - Mersin Büyükşehir Belediyesi 
 
3 Ocak Perşembe
Ceyhan Belediyesi – Kayseri Kaski
Fenerbahçe - İstanbul Üniversitesi Basketbolu Geliştirenler Derneği 
 
KULÜP TEMSİLCİLERİ  KURALARI DEĞERLENDİRDİ
 
Müge Erdem (Galatasaray Takım Menajeri ): “Bizim için önemli olan Spor Toto Türkiye Kupası’nı kazanmak istiyoruz. Bütün kulüplere başarılar diliyorum. Geçen yıl olduğu gibi gene kazanmak istiyoruz. Galatasaray olarak önerimiz var; Antalya’da oynanacak ilk karşılaşmada bütün kulüplerin bir okul, dernek ya da vakıf ziyareti gerçekleştirmesini arzuluyoruz.”
 
Hakan Koçer (Homend Antakya Belediyesi Yöneticisi): “Daha iki yıldır birinci ligde mücadele ediyoruz. Yolumuz çok uzun. Yeni oyuncular yetiştirmek istiyoruz. Geçen yılın şampiyonu ile eşleştik. Hem kadın hem de erkek basketbolunu ileriye götüren Türkiye Basketbol Federasyonu’na da teşekkür ediyorum.”
 
Yavuz Kılıç (Canik Belediyesi Yardımcı Antrenörü): “Lige yeni çıkmış bir ekip olarak ilk 8 içerisinde olmamız mutluluk verici. Mersin Büyükşehir Belediyesi zorlu bir rakip.”
 
Suat Özdal (Mersin BŞB.Takım Menajeri):  “Türkiye Basketbol Federasyonu kadın basketboluna büyük önem veriyor. Biz de kulüpler olarak Türkiye Basketbol Federasyonu’na destek veriyoruz. Antalya’da birbirinden güçlü sekiz takım mücadele edecek. İlk gün maçları sürprize açık olacaktır. Bizim hedefimiz final oynamak.”
 
Sedat Sözlü (Ceyhan Belediyesi Başkanı): “Tüm kulüplere başarılar diliyorum. Hangi takımla mücadele ettiğimiz önemli değil. Birbirinden güçlü rakipler bulunuyor. Türkiye Basketbol Federasyonu’na bu uygulamadan dolayı teşekkür ediyoruz.”
 
Ömer Yağmur (Kayseri Kaski Temsilcisi ): “Türkiye Basketbol Federasyonu’nun önemli fAAliyetlerinden biri Antalya’da düzenlenecek. Ligimiz daha güzel oldu ve canlandı. Yeni olmasına karşın Canik Belediyesi de finallerde. Bu yıl finaller daha renkli geçecektir. Bütün takımlara başarılar diliyorum. Kupayı kim kazanırsa kazansın renk getirecektir.”
 
Didem Akın (Fenerbahçe Takım Menajeri ): “Kupayı kazanmak için mücadele edeceğiz. Türkiye Basketbol Federasyonu’nun organizasyonu Antalya’da düzenlemesi de önemli. Taraftarlarımızı maçlara bekliyoruz. Telafisi olmayan maçlar oynayacağız. Umarım iyi bir seri yakalayarak kupayı kazanırız.”
 
Remzi Dilli (İstanbul Üni. B.G.D. Genel Menajeri): “Türkiye Basketbol Federasyonu’nun konuk severliği için teşekkürler. Kadın basketbolunun yükselmesinde büyük katkıları var. Ümit Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nın ülkemizde düzenlenmesi önemli bir durum. Köklü bir takım ve basketbolu geliştirenler derneği olarak, 15 kişi bir araya gelerek 3 yıllık bir plan dahilinde eski günlerimize dönmeye çalışacağız. Güçlü bir kura çektik, rakibimize de başarılar diliyorum. Sonuçta bu işler belli olmaz. Takımıma güveniyorum. Kazanmamız sürpriz olmaz.”

Üye OlÜye Girişi