Şule Çet cinayeti iddianamesini mahkeme kabul etti

 

Üniversite öğrencisi Şule Çet’le ilgili davada hazırlanan iddianame kabul edildi. Savcı, bir plazanın 20.katından atılan Şule Çet'in ölümüyle ilgili "nitelikli cinsel saldırı ve cinayet" tanımlamasında bulunmuştu.

18.12.2018
Yazı Boyutu:  
Ankara'da cinsel saldırıya maruz bırakılarak katledilen üniversite öğrencisi Şule Çet'in davasında iddianame kabul edildi. Şule Çet'in katil zanlıları Ankara 31 Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanacak.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bir plazanın 20. katından şüpheli şekilde düşerek hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Şule Çet’in ölümüne ilişkin soruşturmayı tamamlamıştı. Savcılık, Çet ile birlikte aynı ofiste bulunan Çağatay Aksu ve Berk Akand hakkında, “kasten öldürme, cinsel saldırı ve hürriyeti tahdit” suçlarından müebbet ve 39 yıla kadar hapis cezası istemişti. İddianamede sanıkların Şule Çet’e cinsel saldırıda bulunduktan sonra darp ettikleri ve aşağı attıkları belirtilmişti.


NE OLMUŞTU?

Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet, 29 Mayıs'ta Ankara'daki plazanın 20'nci katından düşerek yaşamını yitirmiş, olayla ilgili Çağatay Aksu ve Berk Akand tutuklanmıştı.

Şule Çet'in ölümüne ilişkin soruşturmada, dosyaya giren Adli Tıp Kurumu raporu tepkiye neden olmuştu.

Raporda, Çet'in genel ağır beden travması nedeniyle cinsel saldırıya maruz kalıp kalmadığı konusunda kesin bir değerlendirme yapılamadığı belirtilmişti. Ayrıca Çet'in kendisinin atladığı yoksa itildiği ya da öldürüldükten sonra mı atıldığı hususunun da tıbben bilinemediği görüşüne yer verilmişti. (Cumhuriyet)Üye OlÜye Girişi