Şule Çet'in katil zanlılarına ağırlaştırılmış müebbet ve 39 yıl hapis

 

Üniversite öğrencisi Şule Çet'in ölümüyle ilgili iddianame mahkemeye gönderildi. İddianamede 2 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 39 yıla kadar hapis isteniyor.

13.12.2018
Yazı Boyutu:  
Üniversite öğrencisi Şule Çet'in ölümüyle ilgili soruşturma tamamlandı, hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi. Sanıklar Berk Akand ve Çağatay Aksu için 'cinayet', 'ırza geçme' ve 'hürriyeti tehdit' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 39 yıla kadar hapis cezası istendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 29 Mayıs 2018 tarihinde bir plazanın 20. katından şüpheli bir şekilde düşerek hayatını kaybeden 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Şule Çet'in  ölümüyle ilgili soruşturmayı tamamlayarak hazırladığı iddianameyi mahkemeye gönderdi.İddianamede, öldüğü gün Şule Çet'in yanında olan sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand için 'cinayet', 'ırza geçme' ve 'hürriyeti tehdit' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 39 yıla kadar cezası hapis cezası istendi.

İddianame, Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

Olayın ardından Ankara Adli Tıp Kurumu'nun raporunda Çet'in tırnaklarında sanıklara ait doku örnekleri olduğu tespiti yapılmıştı.

Son olarak Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'nın raporunda ise 'intihar mı cinayet mi?' olduğunun tıbben bilenemediği, olayın adli tahkikatla aydınlatılmasının daha uygun olduğu belirtilmişti. (Sputnik)

Üye OlÜye Girişi