Sümeyye'den Babası Erdoğan'a 'Ekstra güç' övgüsü

 

KADEM Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kastederek "Tabiri caizse ekstra güçlü bir lider olduğu için bu sisteme (parlamenter sisteme) rağmen istikrar yaşıyoruz' dedi

05.04.2017
Yazı Boyutu:  
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Sarıyer İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi'nde kadınlarla bir araya geldiği toplantıda konuşan Kadın ve Demokrasi Derneği  (KADEM) Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, 7 Haziran seçimlerinde AK Parti'nin yüzde 41 oy almasına rağmen tek başına hükümeti kuramadığına değinerek, "Bu ülkede hep koalisyonlar olsun, istikrar olamasın ve Türkiye ilerleyemesin diye getirilmiş bir sistem var." dedi.

Türkiye'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü liderliği sayesinde son 15 yıldır istikrarlı bir dönem yaşadığını söyleyen Bayraktar, "Tabiri caizse ekstra güçlü bir lider olduğu için bu sisteme rağmen istikrar yaşıyoruz. Bu güçlü lider bile bu sistemden dolayı çok ciddi sorunlar yaşadı. Yaşanan sorunlardan kastım, bürokratik vesayetin getirdiği engeller. Bu engeller olmasaydı şimdiye kadar Türkiye'nin demokratik, ekonomik olarak katedilen bütün ilerlemelerin kim bilir kaç katını alacaktık?" ifadelerini kullandı.

Bayraktar, Türkiye'de demokrasinin kurumsallaşmasını sağlamanın ancak güçlü bir liderle olabileceğine vurgulayarak, "Koalisyon dönemlerinde güçlü bir sosyal politika bile uygulanamazken böyle bir yönetim modeli değişikliğine hiçbir şekilde gidemezsiniz. Bu nedenle bu dönemde bu değişikliği yapmazsak Türkiye'nin önü daha yıllarca kesilmeye devam edecek." dedi.

Yıllarca halkın seçimlerde doğru tercihler yaptığını anlatan Bayraktar, "Bundan sonra yapmaması için de bir neden yok. Fakat 'Erdoğan kadar güçlü olmayacak bir lider olursa, onun kadar bürokratik vesayetle mücadele edemeyecek bir lider gelirse ne olacak?' diye düşündüğünüz zaman, tam da bunun için lazım böyle bir sistem. Yani bürokratik vesayetin dizginlendiği, halkın sesinin daha güçlü olduğu bir yönetim modeli tam da bundan sonraki liderler için lazım." diye konuştu.


Üye OlÜye Girişi